החמאס: "ישראל אשמה בגל הבריחה מעזה"

על רקע השיחות המתחדשות בקהיר, אומר דובר החמאס כי ישראל אשמה באסונות האחרונים בהם מהגרים פלסטינים טבעו כשניסו להגר לאירופה: "הכיבוש הציוני מתקיף את הפלסטינים, את הבתים שלהם, את העסקים ודוחפים אותם לעזוב את המדינה כדי שבמקומם יגיעו מתנחלים"

מהגרים בחופי איטליה (רויטרס)

גם בזה ישראל אשמה: דובר ארגון החמאס אומר שישראל היא האחראית לכך שאלפי פלסטינים עוזבים את הרצועה בניסיון להגר לאירופה, ניסיונות שלעתים נגמרים בצורה טראגית כשהספינות הרעועות טובעות על נוסעיהן מול חופי איטליה ומלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סאלח אל ברדאוויל אמר לסוכנות הידיעות רויטרס, יומיים לפני השיחות שאמורות להיפתח בקהיר, כי רוב הפלסטינים עוזבים את רצועת עזה דרך מעבר רפיח בגלל ישראל: "הכיבוש הציוני הוא הסיבה העיקרית מאחורי המשבר. הכיבוש הציוני מתקיף את הפלסטינים, את הבתים שלהם, את העסקים ודוחפים אותם לעזוב את המדינה כדי שבמקומם יגיעו מתנחלים" אמר ברדאוויל.

על פי הדיווחים שמגיעים בשבועות האחרונים מעזה, יש גל של מהגרים שעוזב את הרצועה מאז סיום מבצע צוק איתן כשאלו עוברים את הגבול לסיני. על פי הידיעה שמפרסמת סוכנות הידיעות רויטרס, אלפים מהפלסטינים עוזבים את דרך המנהרות שעוברות מתחת לגבול עם מצרים, ומשם, הם מקווים להגיע למדינות אירופה.

מחיר הבריחה מעזה לאירופה - יותר מ- , נסיעה מרפיח לאלכסנדריה בהיחבא עולה 800$, ומקום על הספינות העמוסות - 2000$.