קלינטון: "נתניהו הוא לא האיש שיביא את השלום"

נשיא ארצות הברית לשעבר הגיע לכנס באיווה ונאם בפני פעילי המפלגה הדמוקרטית. בעוד התקשורת מתעניינת ברעייתו ובשאלת התמודדותה במרוץ לנשיאות, שוחח קלינטון על התהליך המדיני ואמר כי ראש ממשלת ישראל לא יהיה האיש שישיג הסכם עם הפלסטינים

קלינטון לא מאמין במחוייבות נתניהו לשלום (AP)

נשיא ארצות הברית לשעבר ביל קלינטון לא מאמין שראש הממשלה בנימין נתניהו באמת רוצה ויכול להביא שלום. כך לפחות הוא הצהיר במהלך אירוע של המפלגה הדמוקרטית בארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון שהועלה לאתר C-SPAN נצפה נשיא ארצות הברית לשעבר מגיע לאירוע של המפלגה הדמוקרטית, ומשוחח עם כמה מהאנשים שהשתתפו בכנס. בשלב מסוים, כשעלה עניין השלום במזרח התיכון, אמר אחד מפעילי המפלגה כי "אם לא נכריח אותו (נתניהו) לעשות שלום, לא יהיה לנו שלום". קלינטון מצדו טען כי הוא מסכים לטענה.

בשלב זה הנשיא ה-42 של ארה"ב פירט מעט על מאמציו בעבר במסגרת התהליך המדיני. למרות זאת, פעיל המפלגה הדמוקרטית לא וויתר ואתגר שוב את קלינטון בנושא: "נתניהו הוא לא האיש למשימה", אמר לעברו. ואז, קלינטון ענה בפשטות: "אני מסכים". 

הילארי דווקא חלקה מחמאות (חיים צח, לע"מ)

בשבועות האחרונים גם בירושלים וגם בוושינגטון מנסים להנמיך את הלהבות בדיון על יחסי המדינות, זאת בעיקר לאחר שג'ון קרי קידם את היוזמה הקטארית-טורקית להפסקת האש עם חמאס במבצע "צוק איתן". בוושינגטון עדיין מצפים מהממשלה בירושלים להסברים בנוגע להפצצת בניין שהיה בית ספר של האו"ם ברצועת עזה.

לאירוע המדובר, הגיע הנשיא רעייתו הילארי שמושכת את רוב תשומת הלב בוועידה שבה אולי, היא עשויה להודיע על מועמדות לנשיאות 2016 . הילארי מצדה חילקה לאחרונה מחמאות לראש הממשלה נתניהו על נכונותו ללכת לשלום.  בראיון לג'פרי גולדברג אמרה מי שבעתיד עשויה לשמש כנשיאת ארצות הברית כי "ראיתי את נתניהו נע מהתנגדות לפתרון שתי המדינות לתמיכה ברעיון".