"נפעל נגד דאעש אם יגיע לירדן"

ישראל הבהירה לארצות הברית כי אם ארגון הטרור דאעש יחליט לפעול בתוך ירדן, ישראל תרשה לעצמה לפעול בשטח בכל האמצעים העומדים לרשותה. בתוך כך, משבחת ישראל את מהלכיו של אובמה נגד דאעש. "התקיפות האוויריות כבר מסייעות לכוחות הכורדים לתפוס מעוזים שדאעש השתלט עליהם", אמר גורם מדיני בכיר לחדשות 2

נתניהו ואובמה, ארכיון (AP)

האם הצטרפותה של ישראל למלחמה הפעילה נגד דאעש מתקרבת? בירושלים הבהירו באחרונה לממשל האמריקני בוושינגטון כי אם ארגון הטרור הרצחני יחליט לפעול בתוך ירדן, ישראל תפעל בשטח בכל האמצעים העומדים לרשותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד קודם לכן, ישראל שיבחה את נשיא ארצות הברית ברק אובמה על מהלכיו נגד דאעש. "התקיפות האוויריות של האמריקנים כבר מסייעות בשטח לכוחות של הכורדים לתפוס מעוזים שדאעש השתלט עליהם", אמר גורם מדיני בכיר לחדשות 2.

הדיאלוג האסטרטגי בין ישראל לארצות הברית עוסק רבות בעניין הזה, אם כי השר לענייני אסטרטגיה, הד"ר יובל שטייניץ, אומר כי אסור שהמלחמה בדאעש תביא להזנחת הטיפול בעניין האירני כפי שהיה עם בוש שטיפל בעירק ולא באירן.

המורדים הסורים: "נחסום את דאעש"

יילחמו גם בדאעש. המורדים בסוריה (רויטרס)

במקביל למלחמתם העיקשת מול כוחותיו של הנשיא אסד בגולן, הביעו אתמול נציגי המורדים הפועלים בגולן הסורי אכזבה מתוכנית הפעולה שעליה הכריז הנשיא האמריקני אובמה נגד המדינה האסלאמית (דאעש), תוכנית שאינה כוללת פעולה קרקעית אלא תקיפות אוויריות בלבד.

בשיחה נדירה עם כתב ישראלי, אמר דובר המורדים כי שום מהלך מלבד מלחמת חורמה בארגון הטרור האכזרי לא יביא למיגורו. "תהיה מלחמה כוללת בדאעש באזור הדרום", אמר הדובר לחדשות 2.

"אנו נקיים קרבות פנים מול פנים, לא כמו ארה"ב ומדינות אחרות שמאפשרות את התהוות דאעש, נשמור על כך שלא יהיה אפילו אדם אחד שנאמן להם באזור הדרום", הוא הוסיף.

בנוסף התייחס נציג המורדים לשיתוף הפעולה בין כוחותיו לבין אנשי ארגון ג'בהאת אל-נוסרה המסונף לאל-קעידה, ודחה את ההערכות שלפיהן תחצה בסופו של דבר הלחימה את גבול הצפון - לישראל.