דיווח: אבו מאזן יציג יוזמת שלום חדשה

בשבוע הבא צפוי יושב ראש הרשות הפלסטינית להציג בפני הליגה הערבית יוזמה חדשה להסדר מדיני עם ישראל – כך דווח בעיתון ירדני מפי מקורבו של אבו מאזן. ע"פ היוזמה, הצדדים ייכנסו למו"מ למשך תשעה חודשים, ותיסוג משטחי הגדה המערבית בתוך שלוש שנים

אבו מאזן - סיום הכיבוש בשלוש שנים (רויטרס)

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן מנסה לגייס תמיכה בינלאומית ביוזמה חדשה להסדר מדיני עם ישראל, שתוביל לנסיגה ישראלית משטחי הגדה המערבית בתוך שלוש שנים - כך פרסם עיתון ירדני מפי מקורב לאבו מאזן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהדיווח עולה כי יוזמת אבו מאזן קוראת לקיום משא ומתן שיימשך תשעה חודשים, ולאחריו תחילת יישום המהלך. מחמוד אל חבש, מקורבו של אבו מאזן, אמר לעיתון הירדני כי בכוונת יו"ר הרשות להציג את התכנית שלו במהלך פגישה של הליגה הערבית בשבוע הבא בקהיר. אל חבש הוסיף כי בהמשך השבוע צפוי אבו מאזן להציג את היוזמה גם למזכיר המדינה האמריקני קרי.

על פי התכנית, השיחות בין הצדדים ייפתחו בדיון על גבולותיה העתידיים של המדינה הפלסטינית. בהמשך ידונו הצדדים בשאר סוגיות הליבה, כולל עתידה של ירושלים, מעמד הפליטים, ההתנחלויות והסדרי ביטחון.

לדברי המקורב, אבו מאזן מקווה לנצל את המומנטום מהמו"מ להפסקת אש במהלך מבצע "צוק איתן". הוא הוסיף כי במהלך השיחות ידרוש אבו מאזן את הפסקת הבנייה בהתנחלויות ואת הפעימה הרביעית של שחרור האסירים לה התחייבה ישראל בחודש מרס.

"מטרת הפלסטינים היא לפתוח בשיחות שיובילו בסופו של דבר לסוף הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית ריבונית לאורך גבולות 67' שבירתה מזרח ירושלים", אמר אל חבש.