נתניהו: "שיחקרו את ארגוני הטרור, לא אותנו"

ראש הממשלה התייחס למתיחות בגבול הצפון ואמר בפגישתו עם חברי קונגרס כי "האו"ם יעשה לעצמו טובה ענקית אם יפעל נגד ארגוני הטרור במקום לחקור אוטומטית את ישראל". חברי הקונגרס אמרו לנתניהו: "עומדים לצדכם, אתם יכולים לסמוך עלינו"

נתניהו וחברי הקונגרס (לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם שני חברי קונגרס אמריקניים והתייחס לאירועים ברמת הגולן. "אני חושב שהאו"ם יעשה לעצמו טובה ענקית אם במקום המתקפות האוטומטיות על ישראל, הוא יפנה את תשומת ליבו ואת ועדות החקירה שלו לעבר אותם טרוריסטים שרומסים את הערכים והנורמות שעליהם נוסד האו"ם", אמר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה אמר לחבר הקונגרס גרגורי מיקס הדמוקרט מניו יורק ודאנה רורבאכר הרפובליקני מקליפורניה כי "אנו רואים את אל-נוסרה, חמאס, חיזבאללה שנתמכים על ידי אירן, כמו גם את אל-קעידה וארגוני הטרור האחרים, שמפירים כל נורמת התנהגות בינלאומית ומרסקים אותן בלבנון, בסוריה ובעזה".

לדברי נתניהו, "עמידה משותפת של ישראל, ארה"ב והמדינות המתורבתות האחרות תעזור למאבק באיום זה".

חבר הקונגרס רורבאכר אמר כי "אנחנו מכירים בכך שישראל היא הכוח המוביל יציבות ושיוביל לשלום ארוך טווח באזור. שאר האזור שטוף ברודנות ובחוסר צדק, בבריונות וטרור שמגיע מלמעלה, מהאנשים שמנהיגים את הארגונים האיסלאמיסטים הקיצוניים. הם אינם מהווים איום רק על ישראל, אלא הם מאיימים גם על שלום העולם ועל ביטחונה של ארצות הברית. אנחנו גאים מאוד בעמדה האמיצה שאתה נוקט, ואתה יכול לסמוך עלינו".

חבר הקונגרס מיקס הצהיר כי התמיכה בישראל אינה עניין מפלגתי.יש דבר אחד שעליו אנחנו מסכימים כולנו, דמוקרטים ורפובליקנים: יחדיו אנחנו תומכים בידידיתינו, בידידה האמתית היחידה שלנו במזרח התיכון, ישראל. אנחנו רוצים להבטיח שאתם יודעים שתמיד נעמוד שכם אל שכם, מתוך הבנתנו שמה שמשפיע עליכם משפיע גם עלינו".