גורמים פלסטינים: "המו"מ בקהיר יחודש תוך 48 שעות"

עיתון בדובאי דיווח כי המגעים העקיפים בקהיר יתחדשו ביום שלישי לכל המאוחר, לאחר שישובו ראשי המשלחת הפלסטינית למצרים. גורמים פלסטינים הביעו זעם על אי פתיחת המעברים, וטענו כי הסכם הפסקת האש "שביר"

המשלחת הפלסטינית בקהיר, החודש

הפסקת האש הממושכת תוביל לחידוש השיחות עוד השבוע? גורמים פלסטינים טענו כי המשא ומתן בין המשלחת הפלסטינית לישראלית בקהיר יתחדשו תוך 48 שעות. על פי הדיווח, שפורסם בעיתון "אל באיאן" היוצא לאור בדובאי, הצדדים ידונו ביישום של הבנות הפסקת האש ובדרישות הנוספות שיעלו הצדדים, בהן הרצון הפלסטיני בנמל והקריאה הישראלית לפירוז עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף נטען בדיווח כי בכירים פלסטינים זועמים על כך שהבנות הפסקת האש, בהם פתיחת המעברים, טרם יושמו במלואם. עוד הדגישו הגורמים כי ההסכם עם ישראל "שביר" והזהירו מפני חידוש הלחימה אם ישראל לא תיישם את הסכם הפסקת האש במלואו. עוד נטען בדיווח כי הפלסטינים מחכים לראות כיצד יפעלו המעברים במהלך היום, לאחר שבמהלך הסוף השבוע לא חל שינוי בפעולת המעברים בשל השבת.

על פי הדיווח, ראש המשלחת הפלסטינית עזאם אל אחמד נמצא בירדן ויגיע לקהיר בשעות הערב או מחר בבוקר. סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, נמצא בעזה וצפוי לשוב גם הוא למצרים על מנת להשתתף בשיחות. לטענת העיתון, המשלחת הפלסטינית דרשה את נוכחות המשלחת הישראלית בשיחות.

יקבלו שכר. אנשי חמאס (רויטרס)

במקביל, ממשלת האחדות הפלסטינית הודיעה היום כי תשלם לעובדיה את המשכורות בזמן. דובר הממשלה הוסיף כי פעילי חמאס העובדים בשירות הממשלה יקבלו את שכרם "בהקדם האפשרי - הממשלה מנסה לשלם להם מוקדם ככל האפשר". עם זאת, מקור פלסטיני טען כי הרשות תבטיח שהתשלומים לאנשי חמאס לא יפגעו בסיוע הבינלאומי: "חמאס נתפס במדינות רבות כארגון טרור, והממשלה רוצה לוודא שתוכל לשלם לאנשי הארגון".

סוגיית המשכורות לאנשי חמאס עוררה מחלוקת ניכרת בהנהגה הפלסטינית, לאחר שכבר בחודש יוני לא קיבלו 42 אלף פעילי חמאס בעזה את שכרם. הסכסוך נבע מכך שהפעילים מונו לתפקידים בעזה לאחר ההפיכה ברצועה בשנת 2007, ולכן לא הוגדרו כעובדי הרשות.