נתניהו: "הכתישה של חמאס יוצרת סיכוי לשקט ממושך"

בריאיון ראשון מאז הפסקת האש, התייחס ראש הממשלה למתיחות בקבינט וטען כי "בסוף הכל התנהל כמו שצריך". בריאיון הסביר נתניהו את העדפתו לפעולה מהאוויר: "למה אני צריך להיכנס פנימה אם אני יכול להשיג את האפקט של הכתישה בלי לסכן באופן מיותר את חיילינו ואזרחינו?"

על רקע הפרסומים בתקשורת על מחלוקות בקבינט, ראש הממשלה נתניהו טען כי "הקבינט נתן לי את כל הסמכות לקבל את ההחלטות". בריאיון ל"חדשות סוף השבוע" שישודר מחר (שבת), אמר ראש הממשלה כי "לאורך כל הדרך הייתה לי הסמכה מהקבינט לקבל את ההחלטה על הפסקת האש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בסתר ליבם חלק מהשרים שמחים בליבם שלא הבאתי את הפסקת האש – מצד אחד הם יכולים להגיד שהם מתנגדים, ומצד שני חסכתי להם את הדילמה האם להתנגד להצעה שבה חמאס ויתר על כל דרישותיו", הוסיף נתניהו בביקורת על חברי ממשלתו.

למרות הדיווחים על הדלפות בקבינט טען נתניהו כי "אף על פי שהיו חריקות, בסוף זה התנהל כמו שצריך - הקבינט נתן לי את כל הסמכות לקבל את ההחלטות". לאחר מכן התייחס ראש הממשלה לשאלת הפעולה הצבאית בעזה: "למה אני צריך להיכנס פנימה אם אני יכול להשיג את האפקט של הכתישה בלי לסכן באופן מיותר את חיילינו ואזרחינו?"

"מול כל האיומים באזור, בהם ג'בהת אל-נוסרה, חשבתי שצריך פשוט להכתיש אותם - הם נשארים שם , אבל הם כתושים ומבודדים ולא יכולים להבריח נשק. אלה דברים אחראיים שעשינו - הדבר הזה יוצר סיכוי שיהיה לנו שקט ממושך. לא אהיה מוכן לספוג טפטופים", הוסיף ראש הממשלה, שהתייחס גם לסוגייה המדינית והבהיר: "אין לנו בעיה שהרשות תיכנס לעזה".