"נתניהו ואבו מאזן לא נפגשו בירדן"

גורמים מדיניים מכחישים פגישה בין השניים: "הם לא נפגשו כלל בחודשים האחרונים". סוכנות הידיעות "מען" ציטטה את אבו מאזן שטען כי "נתניהו הסכים למדינה בגבולות '67". לשכת רה"מ: "לא היו דברים מעולם"

"רה"מ ואבו מאזן לא נפגשו בירדן" (רויטרס, AP)

גורמים מדיניים בירושלים הכחישו אמש (חמישי) את הפרסומים בתקשורת הירדנית ולפיהם ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן נפגשו בעמאן ימים ספורים לפני הפסקת האש. לדבריהם, נתניהו ואבו מאזן לא נפגשו כלל בחודשים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתוך כך פרסמה הלילה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי אבו מאזן אמר בריאיון טלוויזיוני שראש הממשלה נתניהו הסכים להקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67'. מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "לא היו דברים מעולם".

"לא ניכנס לדיונים על שטחי A, B ו-C. על כל מדינה לקבוע באופן סופי את הגבולות שלה. ישראל היא המדינה היחידה בעולם ללא גבולות ברורים", אמר אבו מאזן בריאיון. "אנחנו מוכנים לחכות יום, שבוע, חודש, אך לא נהיה מוכנים להמתין 20 שנים נוספות".

"לא נקבל את זה שישראל מכריזה עלינו מלחמה כל שנתיים. לא נסלח על כך וישראל לא תחמוק מאחריות על פשעיה", הוסיף. "יש לנו דרכים רבות וכלים רבים להבטיח שפושעים ישלמו על פשעיהם".

בהתייחסות נוספת למבצע "צוק איתן" אמר אבו מאזן כי "התוקפנות הישראלית רק חיפשה הזדמנות להרוג ולהרוס". לדבריו, "הכיבוש הישראלי רוצה לעצום את עיניו, לפקוח אותן שוב ולגלות שאין בנמצא מדינה פלסטינית".

"לא נסכים למלחמה כל שנתיים"

במהלך הריאיון התייחס יושב ראש הרשות גם לפיוס עם חמאס והבהיר כי לא יסכים לשום פתרון שלא יכלול "רשות אחת ורובה אחד". לדברי אבו מאזן, "ההחלטה על שלום או מלחמה תהיה בידי הרשות הפלסטינית, אחרת יהיה כאוס".

אבו מאזן מתח ביקורת חריפה על שורת ההוצאות להורג הפומביות שביצע חמאס ברצועת עזה וכינה אותן "פושעות". לדבריו, חמאס היה השופט והתליין והוציא לפועל את ההרג מבלי להתייעץ באף אחד.