בנט: "אבו מאזן נושא באחריות, גם איתו נבוא חשבון"

השר וחבר הקבינט נפתלי בנט התייחס הערב לתוצאות מבצע "צוק איתן" - ותלה את האחריות גם ביו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן: "הוא מממן משכורות לרוצחים, נבוא חשבון גם איתו", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "תמונות בכירי החמאס חוגגים עוד יוקרנו לזכרם"

"אבו מאזן אחראי - וישלם". בנט (פלאש 90)

"אבו מאזן מממן משכורות לרוצחים ונושא באחריות, גם איתו נבוא חשבון": יו"ר הבית היהודי וחבר הקבינט השר נפתלי בנט התייחס הערב (רביעי) לסיום מבצע "צוק איתן" - והפנה אצבע מאשימה לא רק לראשי החמאס, אלא גם ליו"ר הרשות הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נחשפנו לאויב המקדש את ההרג, הרג חיילים, הרג ילד בן 4, הרג אנשים תמימים, מתוך חינוך שיטתי להרג", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו. "חמאס נבחר בדרך דמוקרטית ע"י הפלסטינים. אבו מאזן, יו"ר הרשות, יושב עם חמאס בממשלת אחדות, מממן משכורות לרוצחים ונושא באחריות למה שחווינו כאן. גם איתו נבוא חשבון", הבהיר השר.

בדבריו שלח בנט מסר מאיים גם לראשי ארגון חמאס: "ראיתי את בכירי החמאס יוצאים וחוגגים. את התמונות של החגיגות שלהם עוד ישדרו בימים אחרים לזכרם. האמת פשוטה: חמאס הביא על עמו מוות והרס חסר תקדים".

"מדינה פלסטינית הייתה הופכת יישובים ל'עוטף שומרון'"

בנט, מהשרים הבכירים בממשלה המייצגים בה מדיניות ניצית מובהקת, פירט את הדרך בה בעיניו יש לטפל בחמאס ודומיו: "בעולם של דאעש וחמאס, חיזבאללה ואש"ף, אין אלטרנטיבה לעוצמה, ואין סליחה לנסיגות ובריחות משטח, וכל מי שעוד בעד מדינה פלסטינית, ראוי שיגיד: ראיתי, טעיתי, תיקנתי".

"הזיית המדינה הפלסטינית התפוגגה במנהרות של עזה. אשליית החזרה לקווי 67 עפה עם הטילים שנורו אלינו מקווי 67, אליהם נסוגנו במסגרת הבריחה מגוש קטיף. מדינה פלסטינית אם הייתה קמה , הייתה מחסלת את כלכלת ישראל, סוגרת את נתב"ג, הופכת את ראש העין וכפר סבא ל'עוטף שומרון'", הזהיר בנט.

"כל מה שלא הושג, יושג בפעם הבאה"

יו"ר הבית היהודי הבהיר כי מה שלא הושג במבצע הזה - יושג בפעם הבאה: "אנו לא מפחדים מדרך ארוכה. זה הזמן להרים את הראש, להיות גאים במה שאנחנו. אנחנו נישאר חזקים, אין לנו ברירה אחרת. זה הזמן לאהוב את מדינת ישראל. הקרבנו כל כך הרבה למענה בחמישים הימים האחרונים".

"זה הזמן לעמוד ולהצדיע לצה"ל ולחיילים על ההקרבה, המסירות והרעות שהפגינו בתקופת הלחימה. אין צבא כזה בעולם, אין פקודה שהוא לא יודע לבצע, ואין לנו תקומה בלעדיו".