"לעצור את השואה נגד הפלסטינים"

ראש הלשכה המדינית של חמאס אינו בוחל באמצעים להסברת עמדת ארגונו בעולם, ומגייס לשם כך את שואת יהודי אירופה. בריאיון שהעניק לאתר החדשות Yahoo, פנה משעל לנשיא אובמה ודרש את התערבותו להפסקת "השואה הפלסטינית בעזה", כהגדרתו. עוד התייחס משעל למאמצים לכינון הפסקת אש, ואמר כי ארגונו תומך במהלך שכזה

"שואה נגד הפלסטינים". משעל (חדשות 2)

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, דורש מנשיא ארצות הברית להתערב לאלתר במשבר המתמשך בין ישראל לחמאס וקורא לו לפעול להפסקת "השואה נגד הפלסטינים", כלשונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון שהעניק תחת אבטחה כבדה לאתר החדשות Yahoo, פנה משעל לאובמה וביקש שיפגין את אחריותו מתוקף מעמדו לבלימת ישראל. "אני מבקש ממך, כמנהיג המדינה החזקה בעולם, לקרוא לישראל להפסיק את תוקפנותה בעזה", אמר משעל בשפה האנגלית. "אני מבקש ממך לקרוא לישראל להסיר את המצור, לפתוח את המעברים ולבנות מחדש את עזה. אלו הדרישות שלנו".

בהמשך דבריו, הגדיר משעל את פעילות צה"ל בעזה כ"שואה", ואף השווה את צמרת ההנהגה הישראלית לזו של גרמניה הנאצית. "הם הורגים אלפי אזרחים, ילדים, נשים, הורסים שכונות שלמות, מסגדים ובתי חולים", טען משעל בתקיפות. "מה ההבדל בין מה שהם עושים לבין מה שעשו הנאצים בשנות ה-30 וה-40?".

קיבל פנייה ממשעל. אובמה (רויטרס)

עוד הוסיף משעל כי אובמה נושא באחריות מוסרית להגברת הלחץ על הצד הישראלי להיענות להפסקת אש, מהלך שלדבריו מקובל על ארגונו. עם זאת, כשנשאל באשר למלאי הרקטות שעוד נותרו ברשות חמאס, העדיף משעל להתחמק. "אני ראש הלשכה המדינית של חמאס, אני מכוון את המדיניות והעמדות", הסביר. " אני לא אחראי לפרטים כשזה נוגע לנושאים צבאיים".