נתניהו שוחח עם מזכ"ל האו"ם: "חמאס אחראי להסלמה, הוא משתמש באותן שיטות רצחניות של דאעש"

בעוד הירי לעבר הדרום נמשך, שוחח רה"מ נתניהו עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון, והטיל בפניו את האחריות לחידוש הלחימה על החמאס. "חמאס יורה לעבר ישראל במטרה לבצע טבח המוני באזרחי ישראל, חמאס זה דאעש ודאעש זה חמאס"

נתניהו, ארכיון (רויטרס)

על רקע היממה הקשה בדרום, שוחח היום (שבת) ראש הממשלה נתניהו עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון, האשים בפניו את החמאס בהסלמה ובהפרת הפסקת האש, והשווה פעם נוספת בין ארגון הטרור העזתי לדאעש הפועל בעירק ובסוריה. "חמאס מסתתר מאחורי תושבי עזה ויורה לעבר ישראל במטרה לבצע טבח המוני באזרחי ישראל, זהו פשע מלחמה כפול", אמר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה, שהטיל את האחריות לחידוש הלחימה על חמאס, אמר בשיחה עם באן כי מדובר בפעם ה-11 שחמאס מפר את הפסקת האש בין הצדדים. הוא התייחס למותו הטראגי של דניאל טרגרמן בן ה-4 כדרך הפעולה של הארגון, והביע צער על הרג של אזרחים מצד ישראל. נתניהו הזכיר כי ישראל מאפשרת הכנסת ציוד הומניטרי לתושבי הרצועה, על אף שחמאס פוגע פעם אחר פעם במעבר הסחורות.

"העולם ראה אתמול שחמאס, כמו דעאש, מבצע הוצאות המוניות להורג. בנוסף, חמאס כמו דעאש רודף ומדכא מיעוטים", אמר נתניהו בתקווה לקשור בין החמאס לארגון האסלאמי הקיצוני שמטיל את אימתו על העולם. "האמנה של שני הארגונים קוראת להקמת חליפות איסלאמית, ושני הארגונים משתמשים באותן שיטות רצחניות - לכן חמאס זה דעאש, ודאעש זה חמאס".

תקיפות בעזה, ארכיון (רויטרס)

על רקע הדברים האלו, משעות הערב אמש, תקף צה"ל יותר מ-30 מטרות טרור ברחבי הרצועה. בין המטרות שהותקפו: משגרים מוטמנים, אתרים לייצור ואחסון אמצעי לחימה, מתחמים צבאיים ודירות ששימשו מוקד לפעילות פיקוד ושליטה.

מדובר צה"ל נמסר כי גם במהלך השבת ממשיך הצבא לתקוף יעדי טרור שונים ברחבי רצועת עזה. הפלסטינים מדווחים כי במהלך הבוקר ביצע צה"ל תקיפה מרוכזת נגד פעילי הג'יהאד האסלאמי בבית להיא, בתגובה לשיגורים האחרונים שאירעו הבוקר לעבר המועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב ומועצה אזורית חוף אשקלון. כמו כן, הזהיר הצבא את התושבים מפני סיוע למחבלי חמאס, וזאת באמצעות הטלת כרוזים, הודעות מוקלטות והפצת מסרונים לתושבים.

"רק המצרים יכולים ליזום". אבו מאזן (רויטרס)

במקביל, הצהיר היום יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי היוזמה המצרית להפסקת האש בין ישראל לחמאס היא היוזמה היחידה המונחת על השולחן. לדבריו, הוא העביר את המסר הזה לחמאס. במקביל, משרד החוץ המצרי קרא לשני הצדדים להסכים להפסקת אש בלתי מוגבלת בזמן ולחדש את המו"מ לטובת הסדר מלא.

"אין אף גורם שיכול להציע יוזמות פרט למצרים, והם (חמאס) מכירים בזה", אמר היום אבו מאזן. "למרות העובדה שקיימים נושאים רגישים ויש מכשולים, היוזמה תוכל להתגבר עליהם, ואיש לא יוכל להתכחש לה או לבטל אותה".