אבו מאזן: היוזמה המצרית היא היוזמה היחידה על השולחן

לאחר שנפגש בקטאר עם חאלד משעל ונציגי המשלחת הפלסטינית לקהיר, מבהיר אבו מאזן כי הוא העביר לחמאס מסר לפיו היוזמה המצרית היא היוזמה היחידה המונחת על השולחן. הוא קרא לכל הפלגים הפלסטינים "להפסיק את האש מיידית ולשוב למו"מ העקיף עם ישראל". משרד החוץ המצרי לצדדים: הפסיקו את האש ושובו לשולחן הדיונים

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן הצהיר היום (שבת) כי היוזמה המצרית להפסקת האש בין ישראל לחמאס היא היוזמה היחידה המונחת על השולחן, ולדבריו הוא העביר את המסר הזה לארגון חמאס. במקביל, משרד החוץ המצרי קרא לשני הצדדים להסכים להפסקת אש בלתי מוגבלת בזמן ולחדש את המו"מ לטובת הסדר מלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין אף גורם שיכול להציע יוזמות פרט למצרים, והם (חמאס) מכירים בזה", אמר היום אבו מאזן. "למרות העובדה שקיימים נושאים רגישים ויש מכשולים, היוזמה תוכל להתגבר עליהם, ואיש לא יוכל להתכחש לה או לבטל אותה".

בימים האחרונים, אבו מאזן לא התייחס לפגישותיו המדיניות בקטאר עם חאלד משעל ועם נציגי המשלחת הפלסטינית לקהיר. רק כעת, לאחר פגישתו עם סיסי בקהיר, מתבררות תוצאות המגעים הללו, ולפיהן קיים פער ניכר בין כוונותיו של אבו מאזן לכוונותיו של משעל.

איתו או בלעדיו. משעל (AP)

לכן, אבו מאזן מקבל גיבוי מלא מנשיא מצרים סיסי לביצוע מהלך המנוגד לרוח הדברים שנשמעים ביומיים האחרונים מפי הנהגת חמאס. המהלך המדובר הוא לקרוא לכל הפלגים הפלסטינים להפסיק את האש מיידית ולחזור למגעים העקיפים עם ישראל בתיווך מצרים, ללא תנאים מוקדמים.

אבו מאזן גם הבהיר כי לא ניתן לגשר כרגע על המחלוקת בינו לבין חאלד משעל, ולכן ההחלטה להפסיק את האש מיידית ולחזור למגעים העקיפים במצרים תהיה עם חאלד משעל או בלעדיו.