מועצת הביטחון: "מודאגים מחידוש הלחימה בעזה"

בהודעה שנמסרה על ידי נשיאה הזמני של המועצה, קראו 15 המדינות החברות לשוב לדיונים לחידוש ההפוגה בירי. בהודעתו אישר הנשיא הזמני כי כמה מהמדינות החברות במועצה החלו לפעול לניסוח הצעת החלטה לכינון הפסקת אש קבועה

מועצת הביטחון בניו יורק, ארכיון (AP)

ההסלמה בלחימה בעזה הגיעה גם למועצת הביטחון של האו"ם. בדיון שהתקיים הלילה (חמישי) הביעו נציגי המדינות החברות במועצה דאגה עמוקה בעקבות חידוש הירי משטח הרצועה ותקיפות צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו מודאגים מהפרתה של הפסקת האש ההומניטרית שהושגה בתיווכם של המצרים", אמר השגריר הבריטי מארק ליאל גרנט, המשמש כנשיאה הזמני של המועצה. בהודעה שמסר, הביעו 15 המדינות החברות במועצה את תמיכתן ביוזמה המצרית להשגת הפסקת אש קבועה.

זאת ועוד, השגריר הבריטי אישר בדבריו כי כמה מחברות המועצה ובראשן צרפת ובריטניה, עמלות על גיבוש הצעת החלטה שתסדיר את התנאים להפסקת אש קבועה באזור. ההצעה אמורה להסדיר את שיקום הרצועה, בד בבד עם הבטחת סידורי ביטחון לישראל. בעניין זה, דיווחה סוכנות הידיעות AP כי טיוטת החלטה מסוג זה שגיבשה ירדן הועברה בין נציגי המדינות. ואולם שגרירת המדינה מסרה מוקדם יותר כי: "אנחנו לוקחים את הזמן כדי לשוחח עם האמריקנים והאירופים, כיוון שהמטרה הסופית היא שמועצת הביטחון תהיה אפקטיבית".