דיווח: רה"מ ביטל תדריך מוסד לסנאטורים בינואר האחרון

מגזין טיים האמריקני מדווח כי נתניהו נאלץ לחזור בו מהודעת הביטול בעקבות איומים של חברי המשלחת לבטל את ביקורם. בתדרוך שהתקיים בסופו של דבר הזהיר ראש המוסד תמיר פרדו מפני הטלת סנקציות נוספות על אירן בזמן השיחות והגדיר זאת כ"השלכת רימון לתהליך הדיפלומטי"

ארכיון (עמוס בן גרשום לע"מ)

מגזין "טיים" האמריקני דיווח הלילה (ראשון) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ניסה לבטל תדרוך מוסד לסנאטורים אמריקניים ששהו בישראל בחודש ינואר האחרון. על פי הפרסום, נתניהו ביטל את התדריך של צמרת המוסד עבור קבוצה של שישה סנאטורים בנושא המשא ומתן עם אירן, אך נאלץ לחזור בו לאחר איומים של חלק מהסנאטורים לקצר את הביקור בישראל בעקבות הודעת הביטול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסנאטור הרפובליקני בוב קורקר, יו"ר הוועדה ליחסים בינלאומיים, יזם את התדרוך בכדי להזהיר את עמיתיו מפני הצעת החוק הקוראת להחריף את הסנקציות נגד אירן, זאת מחשש שהצעת החוק תכשיל את השיחות. על פי הפרסום, בעקבות התערבות אישית של שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר, התדרוך התקיים בסופו של דבר וככל הנראה נמנע משבר מדיני בין המדינות.

ה"טיים" מדווח כי בתדריך הזהיר ראש המוסד תמיר פרדו את הסנאטורים מפני הטלת סנקציות נוספות על אירן בזמן השיחות, וציין שמהלך מסוג זה בשלב קריטי של משא ומתן משול "לזריקת רימון אל תוך התהליך הדיפלומטי".

במהלך הלילה אמר מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, על רקע חידוש שיחות הגרעין עם אירן היום, כי הוא מקווה שיהיה ניתן להגיע להסכם ביניים כבר בימים הקרובים, אם יוכלו בטהרן להוכיח כי תכנית הגרעין שלהם מיועדת למטרות שלום בלבד. בראיון לרשת CBS התייחס קרי גם לאפשרות שהשיחות יימשכו מעבר למועד שנקבע בסוף החודש ואמר כי ארצות הברית מאמינה שלא צפוי שינוי בחודשים הקרובים שיאפשר קבלת החלטות שלא ניתן לקבל כעת.