בכיר בג'יהאד: "בדרך להסכם, המלחמה מאחורינו"

סגנו של מנהיג הג'יהאד האסלאמי צוטט בעיתון "אל חיאת" אומר כי "אין אופציה חוץ מלהגיע להסכם, אני חושב שאנחנו הולכים להסכם". הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס הבוקר לדיון במגעים בקהיר, כשההסדר המסתמן צפוי להתבסס על הבנות "עמוד ענן"

בדרך להסכם קבע להפסקת אש? המשלחת הפלסטינ

המגעים בקהיר להשגת הסכם קבע להפסקת אש נמשכים ובג'יהאד האסאלמי, שלו נציגים במשלחת הפלסטינית לשיחות, מביעים אופטימיות. "המלחמה מאחורינו", צוטט זיאד נחאלה, סגנו של מנהיג הארגון, בעיתון "אל חיאת". הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס הבוקר (שישי) לדון בהבנות המתגבשות בקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נחאלה הדגיש כי "אין אופציה חוץ מלהגיע להסכם ואני חושב שאנחנו הולכים להסכם".

צוות המשא ומתן הישראלי יחזור לקהיר רק מחר בערב כדי להמשיך במגעים, כשבשלב זה ההסדר המסתמן יתבסס על הבנות מבצע "עמוד ענן". בישראל מעוניינים להגיע להבנות "רזות" מול חמאס, שמטרתן הפסקת האש בתמורה לפתיחת המעברים, ולהבהיר בכך שהמהלך המלחמתי שהוביל הארגון לא השתלם.

ענייני הפיקוח יהיו חלק מהמנגנון של העברת הכספים באמצעות אבו מאזן, כשהפיקוח על הכנסת חומרים ייערך בשיתוף פעולה עם המצרים.

"לא מעדכן", נתניהו וגנץ (קובי גדעון, לע"מ)

אתמול: הישיבה הופסקה, שרים זעמו על נתניהו

הישיבה הבוקר התחדשה, לאחר שהופסקה אמש כי ראש הממשלה נתניהו היה צריך לצאת לפגישה עם ראשי רשויות מהדרום. חלק מהשרים כעסו על שנאלצו להמתין לנתניהו וזה חלק מהנתק והכעסים שיש בתוך הפורום הזה שמנווט את מהלכי ישראל במבצע "צוק איתן".

במהלך הדיון שכן נערך אמש שמעו חברי הקבינט עדכון על השיחות שנערכו וכל שר השמיע את דעתו. השר בנט למשל קורא להפסיק את המשא ומתן ואת המהלכים להסדרה. לדבריו, יש לפעול להתשת חמאס באופן צבאי כמה שבועות כדי לעשות צעדים חד צדדיים כמו פתיחת מעברים כדי להביא אותו למציאות של הרתעה חד צדדית. שרים אחרים הציעו תנאים שצריכים לדעתם להיכנס להסדר הקבע.