ממשל אובמה פעל נגד בחירת נתניהו?

רשת פוקס האמריקנית מדווחת שוועדה של הסנאט פתחה בבדיקת טענות לפיהן מחלקת המדינה העבירה בעבר מימון לעמותה שפועלת נגד בחירת נתניהו. על פי הטענות, 350 אלף דולר הועברו לעמותת OneVoice. העמותה בתגובה: "נתניהו בפאניקה"

הממשל נגד נתניהו? ארכיון (רויטרס)

ועדה של הסנאט האמריקני פתחה בבדיקת טענות לפיהן הממשל בוושינגטון פעל על מנת לסייע למאמצים להביא להחלפתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בבחירות בישראל - כך מדווחת רשת פוקס האמריקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הטענות שהעלתה הרשת המזוהה עם המפלגה הרפובליקנית, מחלקת המדינה של ממשל אובמה העבירה מענקים לעמותה הפועלות בגלוי בישראל נגד נתניהו. הדברים מגיעים ימים ספורים לאחר שראש הממשלה עצמו טען בריאיון לחדשות 2 כי "ממשלות זרות מסייעות לקמפיין נגדו".

מקור עלום שם מתוך הוועדה טען בפני הרשת כי הבדיקה מתבצעת על כספים שהועברו לכאורה לעמותת OneVoice, בסך של 350 אלף דולרים ממחלקת המדינה. מדובר בעמותה שבין היתר מפעילה את קבוצת V-15 שהפכה בקמפיין האחרון לאחד הקולות הבולטים נגד ראש הממשלה.

"אכן מבצעת בדיקה על-מפלגתית של המימון של עמותת OneVoice והכספים שהועברו על ידה ל-V-15", אמר המקור לרשת האמריקנית. בעבר טענו בליכוד כי קיים קשר בין V-15 למחנה הציוני, אך הם משכו את הטענות הללו לאחר שלא הצליחו להציג כל ראיות לכך.

מעמותת קול אחד נמסר בתגובה לפרסום כי "נתניהו בפאניקה בגלל המהפך הצפוי. מבקר המדינה, הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה, ביהמ״ש המחוזי בירושלים ומשטרת ישראל בחנו לעומק את התלונה המיותרת של הליכוד ולא מצאו רבב בפעילות קול אחד. הספין שהליכוד מנסה לעשות על גבה של קול אחד המייצגת את הרוב המתון בישראל דינו כפי שהגדיר סלים ג׳ובראן שופט ביהמ״ש העליון ויו״ר ועדת הבחירות: 'מה שהתחיל במסיבת עיתונאים גדולה, הסתיים בקול ענות חלושה'".