רה"מ לראשי הרשויות בעוטף עזה: "אם לא יהיה הסדר – המבצע יימשך"

רגע לפני שהגיעו לכיכר רבין כדי להשתתף בעצרת התמיכה בתושבי הדרום, נפגשו ראשי הרשויות של יישובי עוטף עזה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בבסיס הקריה בתל אביב. במהלך המפגש הבטיח נתניהו לראשי הרשויות כי ישראל לא תקבל את טפטוף הירי מעזה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (חמישי) עם ראשי הרשויות בעוטף עזה והבטיח להם כי אם לא יבשיל במצרים הסדר מדיני, ואם יהיה צורך - המבצע הצבאי בעזה יימשך. לדברי נתניהו, הוא לא יאפשר "טפטוף" של ירי מעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפגישה בין ראש הממשלה לבין ראשי הרשויות נערכה לפני ישיבת הקבינט בבסיס הקריה בתל אביב, ולקראת הפגנת התמיכה בתושבי הדרום הנערכת הערב בכיכר רבין בעיר, בהשתתפותם של ראשי הרשויות. במהלך הפגישה ציין נתניהו כי חשובה לו מאוד התמיכה והחוסן של התושבים בדרום.

"המסר שקיבלנו הוא שמדינת ישראל לא תסכים להמשך הירי לעבר הדרום", סיפר לחדשות 2 Online ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, שהשתתף במפגש. "הוא אמר שהמטרה הזו תושג בסופו של דבר, בין אם באמצעות מהלך מדיני, מהלך מדיני וצבאי או רק באמצעות מהלך צבאי. האמירה הייתה ברורה: ישראל לא תקבל את טפטוף הירי מעזה".

"אם זה לא יקרה בהבנות - זה יקרה במלחמות"

"נתניהו בעצם השיב על השאלה אם בקיץ ובסתיו הקרוב ישתנה הדיל המשונה הזה שלהם מותר לירות עלינו", אמר אלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שער הנגב. "הממשלה מאוד נחושה שלא ליצור מציאות של מלחמת התשה מצד חמאס, אך אם יהיה מצב כזה הוא יוביל למלחמה טוטאלית".

הבטיח שקט. הפגישה, הערב (לע"מ)

"אני לא חושב שזה נכון למדוד את יחסה של הממשלה לנושא על פי היקף התגובות לירי הפצמ"רים", הוסיף שוסטר. "אנחנו צריכים להוציא לחמאס את החשק לירות עלינו, ואם זה לא יקרה בהבנות - זה יקרה במלחמות".

דברים דומים לאלו של נתניהו שמעו ראשי הרשויות רק בשבוע שעבר מאלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן, שהבטיח כי צה"ל יגיב לכל ירי בעוצמה, תרחיש שלא גובה בפועל. "זה נכון שלא הייתה תגובה על כל פצמ"ר", אמר עידאן. "אנחנו דרשנו ואנחנו עדיין דורשים תגובה על כל ירי, ואני מאמין שהמסרים הובנו בקרב השרים. התושבים שלנו רוצים להרגיש בטוחים".