ההצעה המצרית: "המצור יוסר חלקית – לא יהיה פירוז"

גורם פלסטיני בכיר סיפר כי מצרים הציגה הצעה חדשה להפסקת אש בין ישראל לחמאס. לפי ההצעה המצרית, המצור על עזה יוסר חלקית אך לא ייערך פירוז של הרצועה. אם יתקבל המתווה החדש, הוא צפוי להאריך את הפסקת האש ולאפשר את המשך הדיונים עד להשגת הסכם ארוך טווח. גורמים בישראל טרם אישרו את הדברים

הכוחות הישראלים. לא ישובו בקרוב לרצועה? (רויטרס)

האם מצרים פועלת נגד דרישת ישראל לפירוז רצועת עזה? למרות דרישתה המרכזית של ירושלים, גורם פלסטיני בכיר, אמר הלילה (ד') כי על פי הצעתה של מצרים, המצור על עזה יוסר באופן חלקי, אך לא יתקיים פירוז של הרצועה. גורמים ישראלים טרם הגיבו לדיווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אם ההצעה תתקבל על ידי שני הצדדים, הפסקת האש הזמנית שאמורה להסתיים תוך פחות מיממה תוארך, אך לפי המתווה שהוצג, שני הצדדים לא יקבלו את מבוקשם. בעוד שישראל ביקשה עד כה לפרז את הרצועה, חמאס דרש נמל ימי - ובכך שני הצדדים לא ישיגו את מטרותיהם לפחות בשלב הראשוני.

בנוסף, סיפר המקור הפלסטיני כי ההצעה כוללת הבטחה ישראלית לסיום מדיניות החיסולים. כמו כן, ההצעה כוללת החלטה לפרז כ-500 מטרים משטח הרצועה, בהם יוקם אזור חיץ בין ישראל לפלסטינים.

אתמול: המשלחת הישראלית חזרה ארצה

אמש דווח בערוץ אל-מיאדין כי המשלחת הישראלית עזבה את קהיר בתום סבב נוסף של מו"מ עקיף בין ישראל לחמאס. על פי הדיווח, המשלחת הישראלית שבה על מנת להתייעץ בנוגע להמשך הדיונים.

מוקדם יותר תקף בכיר פלסטיני את התנהלות מצרים בשיחות. "המתווך המצרי מבצע מניפולציות בתשובות שנותנת ישראל לדרישות הפלסטינים", אמר הבכיר בעילום שם לרדיו פלסטיני. "הוא מוטה באופן ברור לטובת הצד הישראלי".