לפיד: "ועדה מגוחכת של נציבות מגוחכת"

שר האוצר וחבר הקבינט תקף את ועדת החקירה למבצע בעזה שמינתה מועצת זכויות האדם ואמר כי היא "כתם על האו"ם". על רקע המו"מ הנמשך בקהיר התריע לפיד כי "יכול להיות שהלחימה תתחדש מחר", ושלח איום לחמאס: "נכה יותר חזק"

שר האוצר יאיר לפיד תקף הערב (ג') בחריפות את ועדת החקירה שמינתה נציבות זכויות האדם של האו"ם ללחימה בעזה. "ועדה מגוחכת של נציבות מגוחכת שבמקום לחקור את רצח מיליוני מוסלמים בידי מוסלמים אחרים חוקרת את הצבא המוסרי עלי אדמות, זו חרפה על האו"ם", אמר לפיד בריאיון למהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפיד התייחס גם לשיחות על הפסקת אש הנערכות בקהיר ואמר כי הפערים בין הצדדים עדיין רחבים. "בהחלט יכול להיות שמחר בחצות תתחדש הלחימה והיא לא תהיה אותה לחימה כי נכה בהם הרבה יותר חזק", הזהיר לפיד. "מדובר בניסיון להשיג שקט לתושבי הדרום, וכל האפשרויות פתוחות - מבצע צוק איתן לא הסתיים".

שר האוצר ציין כי חמאס נחלש בכל יום שעובר: "מדובר בארגון טרור רצחני ששואף להרוג ילדים יהודים בנחל עוז, בשדרות ובכל מקום. עד שלא נבטיח את ביטחונם לא נעצור".

הלחימה תתחדש? (רויטרס)

הוא נשאל גם על העימות בישיבת הקבינט עם ראש הממשלה נתניהו, שבו תקף את ראש הממשלה על ניהול היחסים עם ארצות הברית. "אני לא נוזף בראשי ממשלה", סייג לפיד. "היחסים שלנו עם ארצות הברית הם הנכס הכי גדול שלנו חוץ מצה"ל, אסור שיחסים אישיים יפגעו בהם. צריך לשפר את יחסינו עם וושינגטון".

לפיד הדגיש כי למרות מחירו היקר של מבצע "צוק איתן", לא יהיה צורך להעלות מסים בתקציב 2015. "צריך לזכור שעכשיו הוצאנו כסף, לא נוסף לנו כסף, זה מבצע יקר. כל משרדי הממשלה כולל משרד הביטחון צריכים להבין את זה", הסביר שר האוצר. "אבל צריך להקל על אזרחי ישראל ולאפשר להם את היזמות, לא להכביד עליהם יותר".