השר בנט: "אבו מאזן הוא פרטנר לטרור, צריך להכניע את החמאס"

בקהיר נמשכות השיחות לגיבוש מתווה הפסקת האש, אך בקבינט יש מי שקוראים להכריע את החמאס. בריאיון מיוחד אומר השר נפתלי בנט כי ישראל צריכה לפעול בעוצמה נגד ארגון הטרור העזתי ולגרום להרתעתו. "במוקדם או במאוחר נצטרך להיכנס פנימה לעזה", אמר

בעוד נציגי ישראל לשיחות בקהיר ממשיכים במגעים לגיבוש הסכם הפסקת אש ארוך טווח, מביע השר וחבר הקבינט נפתלי בנט ספק באשר ליכולת להשיב את השקט לדרום לאורך טווח. "אני לא מאמין בזה", אמר בנט בריאיון מיוחד למהדורה המרכזית. "אני מאמין שבסופו של דבר נצטרך להכניע את החמאס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנט שב וחזר על עמדתו לפיה אין לנהל משא ומתן עקיף או ישיר עם ארגון הטרור העזתי, וסימן את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כשותף לו. "חמאס חרת על דגלו להשמיד את ישראל. אין שם הרבה תוחלת. במוקדם או במאוחר נצטרך להיכנס פנימה לעזה", הדגיש השר. "אבו מאזן הוא שותף לממשלת אחדות עם החמאס שירו עלינו אלפי טילים. הוא מממן מחבלי חמאס שנמצאים בכלא".

לאחר שבימים האחרונים נשמעו קולות בישראל הקוראים להעניק יותר כוח לאבו-מאזן, הדגיש בנט כי הוא אינו רואה בו פרטנר. "אבו מאזן הוא אולי פרטנר לטרור", אמר השר וחבר הקבינט. "כל הקו הזה של אבו מאזן, כאילו הוא אמא תרזה זו אשליה. הוא מוביל את כל סיפור התביעה הבינלאומית והליכה למוסדות האו"ם נגד ישראל. הפכו אותו לגיבור".

"הייתה אופטימיות מאוד גדולה וחסרת בסיס בשלבים הראשונים כאילו חמאס על הקרשים. בסוף, צריך לא להרפות ולא לתת להם הפוגות", הוסיף בנט. לדבריו, אם ישראל הייתה פועלת בעוצמה נגד החמאס, הדבר היה מרתיע את חיזבאללה וארגון הטרור הקיצוני דאעש. "צריך להחזיר את גישת ההרתעה, אחרת לא נהיה פה".

"צה"ל מסוגל בהחלט למוטט את חמאס, מסוגל לכבוש את עזה. למדתי במערכה הזו כמה חטיבות ויחידות השדה הן מדהימות. המפקדים מדהימים, הם עומדים בראש ולא בפלזמות", שיבח בנט את הלוחמים. "אני יכול לומר שצה"ל יודע להכריע את חמאס חד-משמעית. אם נצטרך להגיע לזה ויכול להיות שנגיע לזה - נעשה את זה. לא ניתן לחמאס לנהל אותנו".