בנט: לא החזרנו את הביטחון לתושבי הדרום

השר וחבר הקבינט הודה כי הממשלה לא הצליחה להשיג את היעד שהציבה לעצמה עם פתיחת מבצע "צוק איתן". הוא פנה לתושבי הדרום: "עד שלא תוכלו לשוב הביתה ולחיות בביטחון אנחנו לא רואים את המשימה כמושגת, זה ייבחן במעשים ותוצאות - לא במילים"

בנט מודה שיעדי המבצע לא הושגו (חן גלילי)

על רקע המשך הירי לדרום והמגעים להפסקת אש, מותח הערב (א') שר הכלכלה וחבר הקבינט נפתלי בנט ביקורת על התנהלות מבצע "צוק איתן" ומודה כי מטרתו טרם הושגה. "ממשלת ישראל יצאה למערכה של צוק איתן והגדירה את היעד - השבת הביטחון לתושבי הדרום", אמר. "צריך להסתכל לעצמנו במראה בכנות ולומר שהיעד עוד לא הושג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירוע השנתי של העיתון "בשבע", שנערך הערב בירושלים, פנה יו"ר מפלגת הבית היהודי לתושבי הדרום ואמר: "עד שלא תוכלו לשוב הביתה ולחיות בביטחון - אנחנו לא רואים את המשימה כמושגת. זה ייבחן במעשים ותוצאות, לא במילים". עם זאת, הוא קרא לתושבים לגלות אורך רוח.

"מדינת ישראל היא המוצב הקדמי של העולם החופשי נגד הגל העכור של האיסלאם הרדיקלי", שלח בנט מסר לקהילה הבינלאומית. "תנו לנו גיבוי, אבל נמשיך גם אם לא תתנו".

היר נמשך לאורך כל היום (רויטרס)

הפסקת אש הלילה מחצות

מיד לאחר שסיים בנט את דבריו, נורו שתי רקטות מרצועת עזה לעבר הדרום. שתיהן יורטו מעל נתיבות, איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

משרד החוץ המצרי הודיע הערב כי ישראל והפלסטינים הסכימו להפסקת אש למשך 72 שעות. המצרים טענו כי ההפוגה תיכנס לתוקף בשעה אחת בלילה, אולם בישראל הבהירו כי הפסקת האש תחל כבר בחצות.

המצרים הפעילו היום לחץ כבד על הפלסטינים לחזור להפסקת אש, וישראל הבהירה לקהיר: "קודם כל תיפסק האש, ורק אז תגיע משלחת לקהיר".