מזכיר המדינה קרי ייפגש במצרים עם אבו מאזן

יו"ר הרשות הפלסטינית ומזכיר המדיני האמריקני ייפגשו היום במצרים וידונו במשבר הכלכלי הפוקד את הרשות בעקבות הסנקציות שהטילה ישראל על הרשות, ובהן אי העברת כספי מיסים וסיוע. "ארה"ב מודאגת מהמצב ברשות הפלסטינית" אמר גורם בכיר במחלקת המדינה

"ארה"ב מודאגת מהמצב ברש"פ". קרי ואבו מאז (רויטרס)

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, צפוי להיפגש היום (שישי) עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, במהלך ועידה כלכלית המתקיימת במצרים. קרי ואבו מאזן ידונו ככל הנראה במשבר הכלכלי הפוקד את הרשות הפלסטינית, וייתכן כי גם נשיא מצרים א-סיסי ומלך ירדן עבדאללה ייקחו חלק בפגישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורם רשמי במחלקת המדינה האמריקנית שביקש להישאר בעילום שם מסר כי "ארה"ב עודנה מודאגת ממצבה של הרשות הפלסטינית". "הפגישה הינה חלק ממאמץ מתמשך" הוסיף הגורם, שאמר את הדברים במהלך טיסתו של מזכיר המדינה קרי לשארם א-שייח'.

בחודש שעבר הביעה ארה"ב חשש מפני קריסתה של הרשות הפלסטינית, זאת בשל מחסור בתזרים הכנסות עקב הסנקציות שהטילה ישראל על הרשות, ובכללן אי העברת כספי מיסים וסיוע. העברת 127 מיליון דולר של כספי מיסים מעוכבת כבר מחודש ינואר, וזאת בתגובה לבקשה הפלסטינית להצטרף לבית הדין הבינלאומי בהאג כחברה מן המניין.

בקשת ההצטרפות הפלסטינית שצפויה להיכנס לתוקף בתחילת אפריל, גורמת למתיחות רבה בישראל בשל החשש מהגשת תביעות כנגד ישראל בטענה כי ביצעה פשעי מלחמה. בינואר החליט בית הדין הבינלאומי לחקור את ישראל בחשד לפשעי מלחמה במבצע "צוק איתן". ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה למזכיר המדינה ג'ון קרי וביקש ממנו את התערבותה של ארה"ב, שהודיעה כי היא מתנגדת לפתיחת חקירה נגד ישראל.