גורם מדיני: "לא מתייחסים בזלזול לאיומי חמאס"

על רקע איומי ארגון הטרור לחדש מחר את הירי עם תום ההפוגה, מזהירים גורמים בירושלים כי "כל ירי ייענה בתגובה קשה". המשלחת הישראלית חזרה מקהיר ודיווחה לנתניהו על התקדמות המגעים. מהדיווחים עולה כי יש פער בין דרישות חמאס לגישה המצרית

"לא מזלזלים באיום". ארכיון (רויטרס)

"אנחנו לא מתייחסים בזלזול לאיומי חמאס שלא להאריך את הפסקת האש, אבל ירי לעבר ישראל ייענה בתגובה קשה" - כך אומר הערב (חמישי) גורם מדיני. הדברים האלו מגיעים על רקע איומי חמאס לחדש את הירי מחר בשעה 8:00 בבוקר, אם לא תושג התקדמות במגעים שמתנהלים בקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלילה חזרה לישראל המשלחת מטעם ראש הממשלה, שבה חברים ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון עמוס גלעד, ראש השב"כ יורם כהן, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי וראש אגף תכנון בצה"ל, אלוף נמרוד שפר. חברי הצוות דיווחו לראש הממשלה ולשר הביטחון על התקדמות המגעים בקהיר.

מהדיווחים עולה כי יש פער בין דרישות חמאס לגישה המצרית, מה שמייצר תחושת מצוקה בקרב המשלחת הפלסטינית. לטענת גורמים מדיניים, יש להתייחס ברצינות לאיומים שמשגר חמאס, אם כי לא מן הנמנע שמדובר באיום שנועד לשפר עמדות במשא ומתן.

הירי יחודש? שיגור רקטה מעזה, ארכיון (YOUTUBE)

במקביל, קורא שר החוץ אביגדור ליברמן לגרמניה לסייע במציאת פתרון למשבר ברצועת עזה ולשלוח פקחים לגבול הרצועה, יחד עם עוד מדינות מהאיחוד האירופי. בריאיון ל"בילד" הגרמני אמר ליברמן כי לגרמניה "תפקיד חשוב מאוד" במניעת קטסטרופה כלכלית ואנושיות ברצועה. "גרמניה צריכה למשוך עוד מנהיגים מהאיחוד האירופי כדי למצוא פתרון למשבר ברצועה", הוא אמר. מקבילו הגרמני של ליברמן פרנק ולטר שטיינמאייר אמר כי "יחד עם בני בריתנו באירופה אנו מוכנים למלא משימה כגון פיקוח על מעברי הגבול".

בצהריים מילאו המונים את רחובות עזה להפגנת תמיכה בחמאס. המפגינים קראו להמשיך בלחימה נגד ישראל. "המלחמה טרם הסתיימה, הלוחמים שלנו עדיין בכוננות ועם היד על ההדק. הטילים שלנו עדיין מכוונים לתל אביב", איים דובר חמאס, מושיר אל-מסרי. הוא גם שיגר מסר לחברי המשלחת הפלסטינית בקהיר כשאמר: "אנחנו תומכים בכם וסומכים עליכם. אל תחזרו אם לא תשיגו את דרישותינו".

בהכנת הידיעה השתתף עמית ולדמן