חמאס: אין הסכם להארכת ההפוגה; נחדש הירי ביום שישי ב-08:00

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, אומר כי לא הושגה הסכמה בין הצדדים. נוסף על כך, מזהירים בארגון כי הירי יחודש בתום 72 השעות של הפסקת האש. גורם ישראלי רשמי: "הסכמנו להארכה בתנאים הנוכחיים"

ארכיון

השקט יישמר? סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, אומר הלילה (רביעי) כי "אין הסכמה להארכת הפסקת האש". מוקדם יותר גורם ישראלי רשמי צוטט בסוכנות הידיעות רויטרס כשהוא אומר כי ישראל הסכימה להאריך את הפסקת האש מעבר ליום שישי. עם זאת, ביממה האחרונה אומרים גורמים בחמאס כי הם מתכוננים לחדש את הירי לעבר ישראל בתום ההפוגה, ביום שישי ב-08:00 אם התנאים או הדרישות שהציגה המשלחת הפלסטינית בקהיר לא ייענו על ידי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישראל הביעה את נכונותה להרחיב את הפסק האש בתנאיה הנוכחיים", אמר הגורם הישראלי לרויטרס כשהוא מתייחס להפסקת האש בת 72 השעות שהושגה בתיווכה של מצרים ביום שלישי האחרון. מנגד, אומר בכיר חמאס איסמעיל רדואן כי "אין כל הארכה של ההפוגה". לדבריו, "הארגון טרם קיבל את תשובת ישראל על דרישותיו עד לרגע זה".

"אין הסכם". הנייה (AP)

מוקדם יותר היום דווח כי המצרים קיבלו את ההערות של המשלחת הישראלית על הבקשות שהציגה המשלחת הפלסטינית. בעוד דרישות הצד הפלסטיני ידועות, עדיין לא ידוע מה רשימת הדרישות של ממשלת ישראל להפסקת אש.

על פי הסיכום המתהווה, יו"ר הרשות אבו מאזן אמור לשמש כ"חוט המקשר" בין המנגנונים המצריים וישראל למה שקורה ברצועת עזה - מה שיספק מענה גם לדרישות הביטחוניות של ישראל במסגרת הסדר הרגיעה הקבוע. עוד סוכם על קיום ועידה בתחילת החודש הבא בנורבגיה, לצורך איסוף כספים לשיקום "ההרס ברצועת עזה".