דיווח: מצרים קראה להארכת הפסקת האש ביומיים

רשת "אל מיאדין" הלבנונית דיווחה כי מצרים הציעה לחברי המשלחות הישראלית והפלסטינית להאריך את הפסקת האש שהושגה בין הצדדים ביומיים נוספים. במקביל, בכיר בג'יהאד האסלאמי טען כי הוא צופה לעם הפלסטיני הצלחה במשא ומתן נוכח קבלת עמדת ארגונו על ידי המצרים. "לאחר המו"מ נעבור לתקופה טובה יותר", אמר

"להאריך הפסקת האש ביומיים", ארכיון

שומרים על השקט? לאחר שאמש נכנסה לתוקפה הפסקת אש למשך 72 שעות בין ישראל לחמאס, כלי התקשורת בעולם הערבי מדווחים הלילה (ד') על ניסיונות להארכתה ביומיים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רשת "אל מיידין" הלבנונית דיווחה כי מצרים הציעה לחברי המשלחות הישראלית והפלסטינית להרחיב את הפסקת האש שהושגה. על פי הצעת המצרים, הפסקת האש תוארך ל-120 שעות, דהיינו יומיים נוספים.

במקביל, אמר סגן מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה, כי דרישות ארגונו והפלגים הפלסטינים נמצאות בידי המצרים וכי הם צפויים להמשיך את המגעים מול ישראל. נחאלה הביע "אופטימיות" בנוגע לשיחות נוכח עמדת המצרים וטען כי "לאחר המשא ומתן נעבור לתקופה אחרת וטובה יותר".

נחאלה אף ציין כי הקמת שדה תעופה בשטח הרצועה וכן נמל ימי מהווים חלק מהדרישות הבסיסיות של הפלסטינים עליהן יעמדו. בנוסף אמר כי "ישראל מחפשת מוצא מהיר לתסבוכת שנכנסה אליה".

"לנצל המגעים לדיון בפתרון שתי המדינות"

במהלך הלילה, התייחס גם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בראיון שהעניק לרשת BBC להפסקת האש שהושגה, וקרא לישראל ולפלסטינים לנצל את הזמן בכדי לחדש את המשא ומתן המדיני. בדבריו קרא מזכיר המדינה האמריקני לצדדים להתרכז במגעים להשגת "פתרון שתי המדינות".

"לדון בפתרון מדיני", קרי (AP)

בהמשך, הביע קרי תמיכה בעמדת ישראל וטען כי יש לה הזכות להגן על עצמה מפני איום הרקטות מצד חמאס. "שום מדינה לא היתה מקבלת מצב כזה", אמר קרי. "ארצות הברית עומדת מאחורי של זכותה של ישראל להתגונן בנסיבות הללו", הבהיר.

כשנשאל בנוגע לדרישת הפלסטינים בדבר פתיחת המעברים ברצועה, אמר קרי כי "ארה"ב מעוניינת לתמוך ברצונם של הפלסטינים לשפר את חייהם ולזכות בחופש גדול יותר", אמר. יחד עם זאת, סייג קרי ואמר כי "הדבר יכול להתרחש רק כשתינקט אחריות גדולה יותר מצד הפלסטינים, שפירושה ויתור על הרקטות".