דיווח: הפלגים הפלסטיניים הסכימו להפסקת אש ב-4 תנאים

רשת "אל ערבייה" ומקור ערבי נוסף מדווחים כי נציגי החמאס והג'יהאד האיסלמי המצויים בקהיר הגיעו להסכמה עם גורמי המודיעין המצרי, לפיה תכונן הפסקת אש ברצועת עזה בתמורה למילוי ארבעה תנאים, בהם: הסרה כוללת של המצור על עזה והקמת נמל. ישראל סירבה לתנאים אלה, אך נראה כי היא צפויה לשקול הקלה מסוימת במעברים

הסכמה להפסקת אש ב-4 תנאים? (רויטרס)

לאחר 27 ימים של לחימה ושלל הפוגות הומניטריות שכשלו, האם הושגה הסכמה על הפסקת אש? רשת "אל ערבייה" ומקור ערבי נוסף מדווחים הערב (א') כי נציגי הפלגים הפלסטיניים מהחמאס והג'יהאד האיסלמי שהגיעו לקהיר, הגיעו להסכמות עם נציגי המודיעין המצרי - כאלה שבעקבותיהן הם צפויים, לכאורה, לנצור את האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים בכלי התקשורת הערביים, נציגי הפלגים הסכימו להפסקת אש כוללת בתמורה למילוי ארבעה תנאים עליהם הסכימו מול הגורמים במצרים. נציגי הפלגים החליטו על מדיניות שלא כוללת שום דרישה מהמצרים, ולפיכך - לא העלו את הדרישה לפתוח את מעבר רפיח. כל הדרישות שלהם, כך על פי החלטתם, יופנו לישראל.

חלק מהתנאים אותם דורשים הפלגים הפלסטיניים: הסרה מוחלטת של המצור על עזה, הקמת נמל ימי ושדה תעופה, הרחבת תחום הדיג בעה לטווח של 12 מייל, פתיחת המעברים גם לאנשים ולא רק לסחורות. עוד בתנאים - כינון ועידה של מדינות שיתרמו כספים לשיקומה של הרצועה, כל זאת באמצעות ממשלת הפיוס הלאומית של אבו מאזן.

את התנאים הללו של חמאס ישראל דחתה מכל וכל במהלך ימי המבצע שעודנו מתנהל, אולם נראה כי בירושלים יביעו הסכמה עקרונית להקלה על תושבי הרצועה במעברים.

חמאס: "לא נסכים להפוגה כל עוד צה"ל בשטח הרצועה"

מוקדם יותר היום, בעוד צה"ל מסיג את כוחותיו לקווי הגנה סמוכים לגדר בתוך השטח הפלסטיני ונערך להתמקד בתקיפות אוויריות בלבד נגד מטרות הטרור של החמאס, הדגישו גורמים בארגון הטרור העזתי כי כל עוד קיימת נוכחות ישראלית בשטח הרצועה - לא תהיה הפוגה, והירי יימשך.

את הדברים אמר בכיר החמאס עיזאת א-רישק, אחד מבכירי חמאס החבר במשלחת לקהיר. "לא נסכים להפוגה בטרם הכוחות הישראלים ייסוגו מהרצועה", הדגיש א-רישק.