בכיר פת"ח: "חמאס חטפו חייל שבא לרצוח אזרחים"

בריאיון לחדשות 2 הסביר השר לשעבר ברשות הפלסטינית כדורה פארס מה עומד מאחורי פעולת חמאס והצדיק אותה. "חטיפת חייל במהלך לחימה היא מעשה לגיטימי", טען, "בישראל כלואים הרבה אסירים פלסטינים שרק חולמים להשתחרר". לדבריו, האחריות למצב הנוכחי מוטלת על כתפי "מי שיצא מעזה ולקח את המפתחות"

שר האסירים לשעבר ברשות הפלסטינית, כדורה פארס, הסביר היום (ש') בריאיון לחדשות 2 את עמדת חמאס, מעיניו, וטען כי היא לגיטימית. "חטיפת חייל במהלך לחימה היא מעשה לגיטימי", אמר פארס 2. "זה שחייל שבא לרצוח אנשים בעזה, ולכן זה מוצדק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

לדבריו, החטיפה מבחינתם  נועדה בשביל עסקאות שבויים ולכן מובנת. "חטיפת חיילים היא עניין אסטרטגי", הסביר פארס, "יש כל כך הרבה אסירים כלואים בישראל, ויש להם תקווה שישוחררו בעסקה הבאה".

השר לשעבר ברשות הפלסטינית הטיל את על המצב בעזה על כתפיה של ישראל. "מי שיצא מעזה ולקח את המפתחות, הוא האחראי", טען. עם זאת, הדגיש פארס כי גם לרשות הפלסטינית יש חובה למצוא נוסחה שתאפשר את הסרת המצור מעזה. "זה צריך להיעשות בתיאום עם חמאס, מכיוון שלא ניתן להתעלם מכך שהוא כוח מרכזי ברצועה".

"האחריות היא על מי שיצא מעזה". ארכיון (AP)

כאשר נשאל פארס מה היה הוא עושה במקומה של ישראל נוכח איום המנהרות, ענה: "גם את הישראלים צריך לשאול - מה אם מישהו היה סוגר אתכם ואומר לכם לחיות סגורים כמו בכלא? הייתם עולים דרך האוויר, חופרים מנהרות, ויוצאים בכל דרך שתוכלו".

לטענת פארס, המנהרות אינן מצדיקות את הלחימה: "לא צריך לחפש לגיטימציה להרוג אנשים ולהרוס מסגדים".