מצרים לישראל: "הפסיקו התוקפנות ברצועת עזה"

האם אחרי 24 ימי לחימה מצרים של סיסי מתחילה ללחוץ על ישראל להפסיק את תקיפותיה ברצועת עזה? במסגרת פגישה שנערכה בקהיר בין בכירים ישראלים ומצריים ועסקה במגעים להפסקת אש, הבהירו המצרים לעמיתיהם מירושלים: יש לדון בהסרת המצור

מצרים לישראל: הפסיקו התוקפנות (AP)

מקורות מצריים מסרו הלילה (ה') כי משלחת ישראלית רמת דרג, המורכבת מחמישה בכירים ישראלים ביקרה אמש בקהיר, על מנת לדון עם בכירים בכוחות הביטחון המצריים על ההתקדמות במגעים האחרונים בין הצדדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, חברי המשלחת הישראלית דנו עם עמיתיהם המצריים בצעדים הנדרשים ליישום היוזמה המצרית להפסקת אש. המקורות הוסיפו כי מצרים הציגה לצד הישראלי מספר תיקונים שעדיין תחת דיון, כשהחשוב ביניהם הוא המכניזם של הסרת המצור מעל רצועת עזה.

הנציגים המצרים הדגישו בפני הנציגים הישראלים כי מצרים עומדת על הפסקת התוקפנות ברצועת עזה בהקדם האפשרי, שלאחריה יחל המשא ומתן בין הצדדים. הנציגים הישראלים הדגישו מצדם כי ישראל עומדת על כך שמצרים תשמש כמתווכת פעילה וכי הפסקת האש תהיה על בסיס היוזמה המצרית.

מחלוקת בין הלשכה המדינית לזרוע הצבאית. מ

מוקדם יותר דווח כי אנשי חמאס עזה לא מוכנים שאת השיחות במצרים ינהלו רק אנשי חמאס חוץ, בהם אבו מרזוק. בחמאס עזה רוצים ששניים מאנשי ההנהגה של חמאס בעזה, חליל אל חייה ועימאד אל-עלאמי, יצורפו לשיחות. אבל יציאתם מעזה בעייתית. השניים מוגדרים מבוקשים ולא ברור איך ניתן לאבטח את יציאתם. ולכן, בינתיים, המשלחת הפלסטינית שצריכה להגיע לקהיר עוד לא יוצאת לדרך.

אבו מאזן: עזה - אזור מוכה אסון

במקביל, דווח כי בכיר הרשות הפלסטינית, סאיב עריקאת, נפגש אמש בדוחא שבקטאר עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל. בשלב זה עדיין לא ברור מה נאמר בפגישה בין השניים, אך ככל הנראה עריקאת העביר למשעל מסרים בשליחותו של יו"ר הרשות אבו מאזן בנוגע למגעים להפסקת אש.

"אזור מוכה אסון". אבו מאזן וסיסי

יחד עם זאת, הכריז אתמול אבו מאזן כי עזה היא אזור מוכה אסון. באיגרת ששיגר יו"ר הרשות למזכ"ל האו"ם, באן קי מון, הוא ביקש לשאת באחריות של הקהילה הבינלאומית על המצב ברצועה. אבו מאזן הוסיף כי יש לעשות את כל הדרוש על מנת שעזה תוגדר אזור אסון.