הסנאט האמריקני: תומכים בזכותה של ישראל להגן על עצמה

הסנאטורים אישרו פה אחד החלטה לפיה לישראל יש את הזכות להגן על עצמה מפני ירי הרקטות. בנוסף, גינה הסנאט דיווחים חד צדדיים מצד מועצת זכויות האדם של האו"ם, שטען בשבוע שעבר שישראל מבצעת פשעים באזרחי עזה

רצועת עזה, ארכיון (AP)

חיזוק דיפלומטי מארה"ב לישראל במבצע "צוק איתן": הסנאט האמריקני העביר הבוקר (ד') החלטה לפיה הוא תומך בזכותה של ישראל להגן על עצמה מפני ירי הרקטות מרצועת עזה. עוד צוין בהחלטה, שמשדרת מסר הפוך מזה של אובמה וקרי שיוזמים הפסקת אש, כי הסנאט מגנה דיווחים חד צדדיים מצד מועצת זכויות האדם של האו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה התקבלה בסנאט האמריקני פה אחד, ובה גינו הנבחרים את הדוח של מועצת זכויות האדם של האו"ם, בו נכתב כי ישראל ביצעה עבירות נגד אזרחים פלסטינים. חבר הסנאט הארי ריד, מנהיג הרוב בסנאט, אמר כי מדובר בדוח "מגעיל" שאינו מציין כי ישראל מגנה על עצמה מפני תקיפות שהחל החמאס, שהנו ארגון טרור. "תמיד תמכתי באו"ם, אך מה שראיתי בשבוע שעבר דחה אותי, זה היה כה חד צדדי", הוסיף ריד.

"אני מגנה את הטרוריזם של חמאס - אנחנו עומדים לצד ישראל וזכותה להגן על עצמה", הוסיף ריד, שהתגאה בכך שגם מנהיג המיעוט מיטץ' מקונל שותף לעמדתו. עוד לפני ההצבעה גינה מקונל, נציג הצד השמרני של הסנאט, את התקיפות האחרונות של חמאס נגד ישראל. לדבריו, "הרפובליקנים מאוחדים בתמיכתם בישראל, ונסביר כעת את התנגדותנו לכל ניסיון לכפות עליה הפסקת אש שלא תקדם את צרכי הביטחון שלה".

תמיכה דיפלומטית מוושינגטון (רויטרס)

ההחלטה של הסנאט מגיעה שעות לאחר הדיווח על שיחה "עוינת" בין אובמה לנתניהו - וההכחשה הישראלית והאמריקנית שהזדרזה להגיע. במקביל נמשכים המגעים להשגת הפסקת אש, אך חמאס דחה את הטענות על הסכמה הדדית, וחיל האוויר תקף בשעות הלילה יעדים רבים ברצועת עזה

"ראינו דיווחים על תמליל שיחה לכאורה בין נתניהו לבין נשיא ארצות הברית. הדיווחים או התמליל לכאורה חסרי קשר למציאות - מאכזב ומזעזע שמישהו יתדרדר ויציג באופן כוזב ומפוברק את השיחה הפרטית בין נתניהו לבין הנשיא בתקשורת הישראלית", נמסר ממשרד ראש הממשלה בתגובה לדיווח בערוץ הראשון על שיחה "מתוחה ובוטה".