ראש הזרוע הצבאית של חמאס: "לא תהיה הפסקת אש לפני הסרת המצור"

בהצהרה לערוץ "אל אקצה" של חמאס אמר מוחמד דף כי אנשי הארגון לא יקבלו כל פתרון ביניים. "אנחנו חושקים במוות כשם שאתם חושקים בחיים, הניצחון יהיה שלנו", אמר. זמן קצר לאחר שידור דבריו נורו מספר רקטות לעבר גוש דן ואשדוד. כיפת ברזל יירטה שלוש רקטות

על רקע הדיווחים על מגעים מתקדמים להפסקת אש, התייחס הלילה (ג') ראש הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, להמשך הלחימה ברצועת עזה. "לא תהיה הפסקת אש עם האויב הציוני אם לא תיפסק התוקפנות הישראלית ויוסר המצור", אמר דף בנאום מוקלט ששודר בערוץ "אל אקצה" של חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא נסכים לשום פתרון של פשרה שבא על חשבון הכבוד והחירות של עמנו", אמר דף. "אתם נלחמים היום נגד חיילים שחומדים את המוות בדיוק כפי שאתם חומדים את החיים. מה שהאויב לא השיג באמצעות מטוסים ואוניות מלחמה, הוא לא ישיג באמצעות כוחותיו המובסים על הקרקע".

במקביל לדבריו שודר סרטון ובו לטענת חמאס נראה תיעוד חדירת המחבלים לאזור נחל עוז ואת ירי טיל הנ"ט לעבר מגדל השמירה.

יירוטים באזור גוש דן, ב"ש וי-ם (רויטרס)

דקות ספורות לאחר שדף סיים את דבריו, נורו מספר רקטות מרצועת עזה לאזור גוש דן ואשדוד. אזעקה נשמעה בין היתר ברמת גן, חולון, בת ים, גבעתיים, ראשון לציון ויהוד. שלוש רקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל בשמי גוש דן. לא ידוע על נפגעים או על נזק.

הערב התריעו גורמים ביטחוניים כי אל מול הדיווחים על הפסקת אש קרבה, עלול חמאס לנסות ולסיים במכת אש משמעותית. כוננות שיא נרשמת בשטח לאפשרות של מטח טילים גדול, גם לאזורים מרוחקים בישראל, ומול אפשרות של חדירה נוספת דרך מנהרות.

הפסקת אש או המשך הלחימה? (רויטרס)

גורם ישראלי בכיר: הסכמה על הפסקת אש

מוקדם יותר שוגרו שתי רקטות לאזור ירושלים. רקטה אחת יורטה ע"י כיפת ברזל ורקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח. 9 רקטות נוספות נורו לאזור באר שבע והפזורה הבדואית. 4 מהן יורטו ע"י כיפת ברזל ו-5 התפוצצו בשטחים פתוחים. בנוסף, 6 חיילים נפצעו מפצצת מרגמה שירה חמאס בצפון הרצועה. החיילים חולצו לבית החולים תחת ירי ארטילרי כבד באזור.

ירי הרקטות נמשך (דוברות המשטרה, אור מני)

גורם ישראלי בכיר אמר הערב כי כל הצדדים הגיעו להסכמה לקיים הפסקת אש, שבמהלכה ידונו בקהיר בהבנות בדרך להפסקת אש כוללת. גורם נוסף טען כי עדיין אין הבנות סופיות - אך מתנהלים מגעים מתקדמים בנושא. 

הבכיר הישראלי ציין כי למרות ההסכמה בין הצדדים, עדיין לא ברור לכמה זמן תהיה הפסקת האש הראשונית, אך הוחלט כי במהלך ההפוגה ישראל תוכל להמשיך ולפעול נגד המנהרות - למורת רוחו של חמאס. 

גלעד גמליאלי השתתף בהכנת הכתבה.