מייקל בלומברג: "בהפסקת הטיסות לישראל - ארה"ב נתנה פרס לטרור"

בתגובה להחלטת מנהל התעופה האמריקני על ביטול הטיסות לישראל, החליט ראש עיריית ניו יורק לשעבר להביע תמיכה פעילה בישראל ועלה על טיסת אל-על הראשונה לנתב"ג. בריאיון מיוחד לחדשות 2 מספר בלומברג על תמיכתו במטרות המבצע בעזה, דוחה את הביקורות על ישראל וגם רומז באילו תנאים על ישראל לסכם את המבצע

מעבר למתנגדי ישראל, חשף מבצע "צוק איתן" גם כמה מתומכיה הגדולים, בהם ראש עיריית ניו יורק לשעבר, מייקל בלומברג, שכל כך זעם על החלטת הרשויות האמריקניות לעצור את הטיסות לישראל עד שפשוט עלה על מטוס ונחת בנתב"ג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשקראתי על ההחלטה האומללה של מנהל התעופה הפדרלי לתת לחמאס ניצחון גדול ולשתק את ישראל, חשבתי שאני צריך לעשות משהו", סיפר בלומברג בריאיון לחדשות 2. "אמנם לקח לי קצת זמן למצוא כרטיס, אבל בסוף עליתי על טיסת 'אל-על' לישראל".

בלומברג, שמכיר מקרוב את נהלי האבטחה בנמלי תעופה בינלאומיים - בהם נמל התעופה JFK המצוי בתחום העיר שבראשה עמד בין השנים 2002-2013 - מתעקש שלא סיכן את עצמו בעצם ההחלטה. "אני יודע שישראל מבצעת צעדי מנע כדי לוודא שנתב"ג הוא שדה התעופה הבטוח ביותר בעולם", אמר. "אם מישהו יודע איך לאבטח את התעופה בעולם - זו ישראל".

באשר למערכה בעזה, מתח בלומברג ביקורת על התנהלות חמאס ודחה באופן נחרץ את דברי הביקורת שנשמעו על החלטת ישראל לנקוט בפעולה קרקעית נגד האיום נגדה. "אני רואה איך החמאס משתמש בנשים וילדים כמגן אנושי, ואני יודע את זה כי בעירק ואפגניסטן התמודדה ארה"ב עם אתגרים דומים", אמר בלומברג. "אם מישהו על הגבול היה משגר טילים אלינו, היינו נכנסים לשם בכוח גדול מאוד ובתמיכת הציבור. זאת צביעות להגיד שהצבא הישראלי לא צריך להגן על הציבור הישראלי, אם הטרור ינצח כאן הוא ינצח בכל מקום".

בסיכום דבריו, הרגיש בלומברג נינוח מספיק כדי להעניק טיפ לממשלת ישראל כשרמז איך לדעתו ראוי לסיים את המערכה. "ישראל צריכה לוודא שאין עוד הפסקת אש מזויפת שלאחריה יחזור הירי. היא צריכה לדאוג לשלום על הגדר, ולא רק לטובתה אלא גם לטובת הפלסטינים שסובלים תחת שלטון החמאס".