מפקד הכוחות הבריטיים של נאט"ו באפגניסטן לשעבר: "בבריטניה משדרים את תעמולת חמאס"

ריצ'רד קמפ הגיע לתל אביב בכדי להביע את תמיכתו בישראל ובצה"ל. "אין עוד צבא בעולם שהשתדל יותר מישראל להציל חיים של אזרחים חפים מפשע", אמר בשיחה עם חדשות 2. לטעמו, האחראית לדעת הקהל העולמית נגד ישראל היא התקשורת

קולונל ריצ'רד קמפ, לשעבר מפקד הכוחות הבריטיים של נאט"ו באפגניסטן, בא היום (ד') לתל אביב כדי להזדהות ולעודד את צה"ל וגם כדי לצאת נגד כל הקריאות בעולם נגד ישראל. "אין עוד צבא אחד בעולם שהשתדל יותר משישראל משתדלת עכשיו כדי להציל את חייהם של אזרחים חפים מפשע באזור לחימה", אמר קמפ בשיחה עם חדשות 2. "אנשים כמו באן קי-מון והנשיא אובמה, או ראשי מדינות אחרים שאומרים לישראל שעליה להשתדל יותר - אולי ישראל צריכה לשאול אותם מה עוד היא תוכל לעשות בעצם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קמפ אומר דברים די נדירים בימים אלו. הוא מספק עדות של מי שמכיר את העימות בשטח. "קיצונים מוסלמים בכל העולם משתמשים בשיטות דומות מאוד", הבהיר קמפ. "אנחנו רואים ילדים שנתנו להם רימוני יד כדי שישליכו אותם לעבר חיילים בריטים, במטרה שהיות שמדובר בילד, החייל לא יירה, והחמוש שלהם יוכל לירות בלי שהוא עצמו ייהרג. מצד אחר, אם החייל שלנו יורה, הרי הקיצונים רושמים ניצחון תעמולתי".

קמפ ביקש לבקר את החיילים בעזה, אולם עד כה הוא טרם קיבל אישור. הוא יוצא נגד הקריאות במדינה שלו נגד ישראל, ומסביר את ההבדל בין האזרחים הבריטים לחיילים שלו. "אזרחים בריטים רבים מושפעים מאוד מהתעמולה של חמאס גם בגלל האופן שבו הסכסוך הזה מתואר בתקשורת. לפעמים התקשורת, במקרים מסוימים, נושאת באחריות לקטל בחפים מפשע, כי הם עצמם משדרים את התעמולה של חמאס. אם תדבר עם חייל בריטי, תשמע גישה שונה, כי חיילים בריטים לחמו באויב כזה בדיוק באפגניסטן ובעירק".

קמפ לא מהסס לדבר בטון ברור וחד משמעי. הוא מבין את האילוצים המדיניים, אבל הגיבוי שלו באנגלית בריטית למוסריות של צה"ל היא תחמושת נחוצה בזירה העוינת של דעת הקהל העולמית.