משעל: "בעד הפסקת אש הומניטרית"

בעוד הלחימה בעזה מתעצמת, יו"ר הלשכה המדינית של חמאס אומר כי הוא מוכן להפסקת אש ללא מסגרת זמן, אך רק לאחר שיענו כל התנאים להסרת המצור. "אנו נתפרק מנשקנו כשישראל תפורז מנשקה", הבהיר משעל והבטיח כי נתניהו ויעלון יסיימו את דרכם בבית הדין הבינלאומי בהאג

חמאס רוצה הפסקת אש הומניטארית. יו"ר הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל אמר הערב (ד') כי הארגון מסכים להפסקת אש, ללא מסגרת זמן, במהלכה יועבר סיוע רפואי לעזה - אך רק כאשר יענו התנאים להסרת המצור על הרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנאומו הצהיר יו"ר הלשכה המדינית של חמאס כי אין בכוונתו של הארגון להתפרק מנשקו. "אף אחד לא יפרק אותנו מנשקנו", אמר משעל, "אם רוצים לדבר על זה אז יש לי שני תנאים: סיום הכיבוש וההתנחלויות, ופירוק ישראל מנשקה".

משעל טען כי הקהילה הבינלאומית התבלבלה נוכח מסריה של ישראל. "העולם התבלבל, זו תוקפנות, לא מלחמה בין שני צדדים שווים", טען יו"ר הלשכה המדינית של חמאס. "אף אחד לא יודע מי חטף את שלושת הנערים ונתניהו בכישלונו הפיל את האשמה על חמאס". לדבריו, נתניהו ויעלון יסיימו את דרכם בבית הדין הבינלאומי בהאג.

"לא יפרקו אותנו מנשקנו" (AP)

הערב התכנס הקבינט לדיון, במהלכו צפויים השרים לדון בהמשך הצעדים במבצע "צוק איתן". מוקדם יותר התריע שר הביטחון משה (בוגי) יעלון מאפשרות של הרחבת המערכה. "אנחנו מכינים את השלבים הבאים של הלחימה, בתום הטיפול במנהרות, ואתם צריכים להיות ערוכים לכל משימה", אמר יעלון במפגש עם מפקדים ולוחמים בגבול הרצועה. "צריך להמשיך להיערך למהלכים יותר משמעותיים בתוך עזה, וגם היחידות שנמצאות בהמתנה צריכות להתכונן להיכנס פנימה".

הלחימה בעזה מתעצמת (רויטרס)

מוקדם יותר היום, על רקע ביקורו של קרי באזור, טענו בסביבתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי הושגה התקדמות במגעים להשגת חבילה להפסקת אש.  לפי דיווח בסוכנות הידיעות "מען", אמר ראש פת"ח עזאם אל אחמד, המעורב במגעים להפסקת אש כי "השעות הקרובות הן קריטיות".

תותחנים בגבול הרצועה (רויטרס)

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הגיע היום לישראל ונפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון ונשיא המדינה, שמעון פרס. ב"מען" מדווחים כי ראש פת"ח אל אחמד וראש מנגנון המודיעין הכללי הפלסטיני מאג'ד פרג' פגשו אמש את סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס מוסא אבו מרזוק ודנו עמו בתנאים להפסקת אש.

בהודעה שמסר אבו מרזוק הוא גינה את "התוקפנות הישראלית ברצועת עזה" והדגיש כי "הרשות שוקלת האם להגיש תלונה לבית הדין הבינלאומי בהאג באשמת פשעי מלחמה".