"צבע אדום" גם בוושינגטון: אזעקה נשמעה בזמן שיחה בין נתניהו לאובמה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח הערב עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שהעניק גיבוי לפעולה הצבאית הישראלית בעזה. בשלב מסוים של השיחה ביניהם נשמעה אזעקת אמת: "זו המציאות בה חיים מיליוני ישראלים", אמר נתניהו לנשיא האמריקני

האזעקה קטעה את שיחת ראש הממשלה ונשיא ארה"ב: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח הערב (ו') עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, ועדכן אותו אודות מבצע צה"ל ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך השיחה ביניהם, נשמעה אזעקה בעקבות ירי טילים מעזה לישראל, שבעקבותיה אמר נתניהו לאובמה כי זו המציאות שבה חיים מיליונים מאזרחי ישראל בימים האחרונים.

בכך קיבל הנשיא האמריקני המחשה בזמן אמת של ההתרעה שמודיעה לאזרחי ישראל להתפנות למרחבים המוגנים - והאזעקה שנשמעה בגוש דן - הגיעה עד לבית הלבן בוושינגטון.

לאחר האזעקה, שני האישים המשיכו בשיחתם ונתניהו הדגיש בפני אובמה כי החמאס משתמש בתושבי עזה כמגן אנושי: "הוכחה לכך היא חשיפת התחמושת שהוסתרה בבית ספר של האו"ם בעזה אתמול".

בסיום השיחה, הודה נתניהו לאובמה על תמיכתה של ארה"ב בזכותה של ישראל להגן על עצמה, ועל השותפות בפיתוח מערכת כיפת ברזל שמגנה על רבים מאזרחי ישראל מפני ירי הרקטות.

אובמה: "ארה"ב תומכת במבצע הצבאי של ישראל"

הנשיא האמריקני סיפר לכתבים בבית הלבן אודות השיחה ושב להביע תמיכה במבצע שמנהלת ישראל: "אף מדינה לא צריכה להסכים למצב שבה יורים רקטות לתוך שטחה ומחבלים מסתננים אליו דרך מנהרות. בזמן השיחה שלי עם ראש הממשלה נתניהו נשמעה אזעקה בתל אביב", אמר אובמה.

"הבהרתי בנוסף שארה"ב, ידידותינו ובעלות בריתנו מודאגות מאוד מהסכנות שבהמשך ההסלמה ומאובדן חייהם של חפים מפשע נוספים. למרות שאנחנו תומכים בפעולות הצבאיות של ישראל שמטרתן להבטיח שלא יתבצע ירי רקטות לשטחה, אמרנו גם שלפי הבנתנו המבצע הקרקעי הנוכחי מיועד להתמודדות עם המנהרות ואנחנו מקווים שישראל תנצל את התהליך הזה תוך פגיעה מינימלית באזרחים", הוסיף הנשיא האמריקני.