צפו: הרופאה האיטלקיה שהגנה על ישראל בפייסבוק

אישה איטלקיה אחת הצליחה לעשות מה שמדינה שלמה התקשתה להשיג: סיקור אוהד כלפי ישראל באיטליה בכל הנוגע למבצע "צוק איתן". ד"ר ג'וליה פולה מכטיי, שנישאה לרופא ישראלי ועברה לגור בארץ, כתבה: "נסו לדבר עם הישראלים, נסו להבין, אתם תופתעו". צפו בריאיון המלא עמה

מבצע "צוק איתן" נמשך, ובזמן שישראל נאבקת בחמאס גם בזירת ההסברה, דווקא אישה איטלקיה אחת, לא יהודייה, הצליחה לעורר את תשומת לבם של העיתונים באיטליה ולהציג בהצלחה את הצד הישראלי בעמודים הראשיים שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא נולדתי בישראל", כתבה ד"ר ג'וליה פולה מכטיי בפוסט שהעלתה בפייסבוק, "אני לא יהודייה, אני רוצה לספר לכם משהו: ישראל חזקה יותר ממה שאתם יכולים לדמיין. הם כמו משפחה אחת גדולה. אני מזמינה אתכם לבקר פה. אתם, שמעולם לא ביקרתם כאן, בואו לכאן, נסו לדבר איתם, נסו להבין, אתם תופתעו".

מכטיי הכירה באיטליה את בן זוגה הישראלי. שניהם למדו שם רפואה, וכיום היא מתמחה בניתוחי לב בבית החולים וולפסון בחולון. "הגעתי לפה אחרי האהבה לפני כשנתיים, ולפני שלושה חודשים נולד לנו איתן", סיפרה מכטיי בריאיון לחדשות 2.

הסטטוס הפרו-ישראלי שלה פורסם בעיתון "איל טמפו" ובכלי תקשורת נוספים באיטליה שסיקרו את דבריה בעקבותיו. בכך ניסתה מכטיי לספר לאיטלקים מה עובר עליה בימים אלו בתל אביב, כאמא צעירה לתינוק בן שלושה חודשים.

"לפני כשבוע הייתי בדירה שלי, אמא שלי הגיעה לבקר את הנכד הראשון שלה, היינו על המרפסת, ופתאום שמענו אזעקה. חשוב להסביר שאני לא רגילה לאזעקות. נכנסנו למרחב המוגן בדירה, וכשהייתי במקלט בחרתי לכתוב כמה מילים בפייסבוק. זה לא ברור לעיתונים שאני קוראת כל יום באיטלקית ובאנגלית".