ליברמן בביקור באשקלון: "לא מוכרחים לשלוט בעזה כדי שמחבלי חמאס ימותו"

שר החוץ ליברמן הגיע לביקור באשקלון ביחד עם עמיתו הנורבגי ושטח את משנתו. "לא יהיה שקט ללא מבצע קרקעי", שב והדגיש שר החוץ וציין כי הוא מצפה לגיבוי מלא מהקהילה הבינלאומית. במהלך הביקור נשמעה אזעקה בעיר והשרים, שהיו במסעדה, רצו למרחב מוגן. הרקטה פגעה בסמוך

יום לאחר מסיבת העיתונאים שבה קרא לדרג המדיני להורות על כיבוש עזה ועל חיסול החמאס, שב והציג היום (ד') שר החוץ אביגדור ליברמן את חזונו לסיום המערכה הנוכחית במבצע "צוק איתן" במהלך ביקור שערך באשקלון. במהלך הביקור נשמעה אזעקה, בזמן ששר החוץ סעד ארוחת צהריים עם עמיתו שר החוץ הנורבגי במסעדה בעיר והשניים רצו למרחב מוגן במסעדה, כשהם שומעים את הרקטה שנפלה בסמוך ופגעה בבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הסיור ביקר ליברמן משפחה, שביתה ספג פגיעה ישירה של רקטה, והדגיש את הצורך לעצור את הירי המתמשך לעבר ערי ישראל ואת האופן שבו ניתן יהיה להשיג לטענתו את המטרה. "כרגע לא ניתן להבטיח שגרה וחופש, קיץ לילדים ללא מבצע קרקעי בתוך עזה", אמר ליברמן. "אנחנו לא צריכים לשלוט בעזה ולהקים יישובים, אלא להבטיח שמחבלי חמאס יברחו או ימותו. אי אפשר לקבל מצב שבו מחבלים מפרים שגרה של אזרחים".

בדבריו לא חסך השר ביקורת מהקהילה הבינלאומית, שבמהלך סבבי הלחימה הקודמים הפעילה לחצים כבדים על ישראל לחדול מהפעילות המבצעיות ברצועה. "מדינת ישראל פינתה 21 יישובים בדרום הארץ, נתנה את המפתחות לעבאס, והתוצאה הייתה טילים על כל ערי ישראל", אמר ליברמן. "אנחנו מצפים מהקהילה הבינלאומית לתת גיבוי מדיני מוחלט לישראל, וזאת כדי שילדינו יחיו בשלום. אין שום מדינה בעולם שתסכים לקבל טילים שנורים על עריה. לא ארצות הברית וגם לא רוסיה".

התכנית של ליברמן להמשך המערכה (חדשות 2)

עם זאת הקפיד ליברמן שלא להתעמת עם עמדתה הרשמית של הממשלה בסוגיית עזה, וציין כי עמדתו שלו בנושא ידועה זה שנים. "הממשלה מדברת בקול אחד", ציין. "כולם רוצים להבטיח ביטחון, אף אחד לא חולק על המטרה הזו. לכל אחד יש עמדה שונה על איך להבטיח את זה. עמדתי לגבי עזה ידועה במשך שנים. מעולם לא הייתי חבר ממשלת התנתקות, וגם אחריה - עד היום הצגתי את עמדתי באופן עקבי".

 שר החוץ ועמיתו הנורבגי הגיעו גם במהלך הביקור אל בית החולים ברזילי, שם מאושפז הנער לירן לוי שנפצע קשה מפגיעת רקטה באשקלון בתחילת השבוע. "גם לילדי ישראל מגיע ליהנות מחופש גדול נורמלי, כמו כל ילדי העולם", אמר ליברמן. "חובתנו היא לפעול ככל יכולתנו על מנת לאפשר להם את זה".