אבו מאזן וא-סיסי ידונו ביוזמה המצרית להפסקת אש

יו"ר הרשות הפלסטינית, לדברי דוברו, נחוש במאמציו להשיב רגיעה לאזור. לכן, אחרי הביקור במצרים, הוא ימשיך במסע דילוגים גם אל טורקיה

נחוש לקדם הפסקת אש. אבו מאזן (רויטרס)

נמשכים המגעים להשיג הפסקת אש: יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן צפוי להגיע היום (ד') למצרים כדי לדון עם הנשיא עבד אל פתח א-סיסי ביוזמה להפסקת אש מיידית בין ישראל לחמאס ברצועת עזה. זאת בעקבות קריסתה של הפסקת האש אתמול, שהחזיקה מעמד שש שעות בלבד - מצדה של ישראל בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רודינה, ציין כי הנשיא הפלסטיני צפוי לבקר גם בטורקיה ביום שישי כדי לדון בנושא. עוד אמר הדובר כי אבו מאזן ייפגש עם מנהיגים שונים בעולם כדי להבטיח את הפסקת האש ולהשיב את השקט.

אתמול בבוקר, במהלך שש השעות שבהן נצרה ישראל את האש, שיגר החמאס עשרות רקטות לעבר יישובי הדרום, המרכז, השפלה ואזור הכרמל. בעקבות זאת, הורו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון להמשיך ולפעול בעוצמה נגד מטרות הטרור ברצועת עזה.

ימשיך לקדם את יזמת הפסקת האש. א-סיסי (רויטרס)

"החמאס בחר להמשיך במערכה, וישלם את המחיר על החלטה זו", אמר נתניהו. "עדיף היה לפתור זאת בדרך מדינית, וכך ניסינו לעשות. לא הייתה ברירה אלא להרחיב ולהעצים את המערכה, ונמשיך עד להשבת השקט לאזרחי ישראל תוך פגיעה משמעותית בטרור".