סקר חדשות 2: 53% מהציבור מתנגדים להפסקת אש עם חמאס

ביום בו הכריזה ישראל על הפסקת אש חד צדדית - וחזרה בה כעבור שעות עקב המשך הירי, הציבור מביע עמדה ברורה: סקר חדשות 2 שפורסם במהדורה המרכזית מעלה כי 53% מתנגדים להפסקת אש, 35% הביעו תמיכה במהלך. למרות זאת, רה"מ נתניהו עדיין זוכה לאחוזי תמיכה גבוהים ולתשבוחות על תפקודו במבצע

רוב בציבור נגד הפסקת אש (חדשות 2)

רוב בציבור מתנגד להפסקת אש עם חמאס: ביום בו החליט הקבינט לקבל את ההצעה המצרית להפסקת אש - וחזר בו כעבור שעות לאור המשך ירי הרקטות מרצועת עזה, הציבור מביע עמדה ברורה. סקר חדשות 2 שפורסם הערב (ג') במהדורה המרכזית, מעלה כי למעלה ממחצית מהציבור מתנגדים לרגיעה מול ארגון הטרור בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 53% מהנשאלים השיבו כי הם מתנגדים להפסקת אש עם חמאס, בעוד 35% השיבו שהם דווקא תומכים. 12% ענו שהם לא יודעים או שסירבו להשיב. עם זאת, רוב מוחלט בציבור סבור כי גם אם המבצע יימשך, הדבר לא יביא להפסקת ירי הרקטות מהרצועה: 92% סבורים שגם לאחר סיום המבצע, לא ייפסקו השיגורים. 6% בלבד השיבו כי לדעתם, חמאס יחדל לירות לאחר המבצע.

מעטים בלבד סבורים שהירי ייפסק לאחר המבצע (חדשות 2)

למרות ההתנגדות הגדולה למהלך של הפסקת אש בו תומך ראש הממשלה, רוב בציבור סבור כי תפקודו של נתניהו בשבוע המבצע הינו טוב: 53% מהנשאלים השיבו כי תפקודו של נתניהו טוב, זאת לעומת 35% שחושבים כי ראש הממשלה מתפקד לא טוב במהלך ימי מבצע "צוק איתן".

רוב הציבור סבור כי תפקוד נתניהו טוב (חדשות 2)

עם זאת, בהשוואה לסקר שנערך עם תחילת המבצע - חלה ירידה מסוימת באחוזי התמיכה בנתניהו: בעוד בשבוע שעבר השיבו 60% מהנשאלים כי תפקודו של ראש הממשלה במבצע טוב, השבוע, כאמור, רק 53% השיבו את אותה התשובה. במקביל, חלה עלייה במספר הנשאלים שהשיבו כי תפקודו של נתניהו לא טוב: בשבוע שעבר השיבו 27% כי תפקודו של ראש הממשלה לא טוב, לעומת 35% לאחר שמונה ימים של מבצע.

ירידה קלה בתמיכה בנתניהו מתחילת המבצע (חדשות 2)