נתניהו: "כשאין הפסקת אש - נשיב באש. החמאס ישלם מחיר"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסר הערב הצהרה במסגרתה התייחס לירי הנמשך של חמאס לעבר יישובי ישראל ולקריסת מתווה הפסקת האש: "חמאס לא הותיר לנו ברירה, ולכן הרחבנו את המערכה נגדו. החמאס ישלם מחיר על החלטתו לסרב להפסקת האש"

"אין הפסקת אש? נשיב באש": ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב (ג') הצהרה בה התייחס להחרפה הביטחונית ולהמשך הירי מעזה, זאת לאחר ההכרזה החד צדדית של ישראל הבוקר על הפסקת אש ולאחר קריסת מאמצי הרגיעה בשעות הצהריים. דקות לפני נאום נתניהו, הוכרז מותו של אזרח שנפגע מפצצת מרגמה באחד מיישובי עוטף עזה - ההרוג הישראלי הראשון לאחר 8 ימים של מבצע. כאן בחדשות 2 Online העברנו בשידור ישיר את דברי נתניהו מהקריה בתל אביב.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הבוקר כינסתי את שרי הקבינט, החלטנו שישראל תגיב בחיוב להצעת מצרים להפסקת אש. בישיבה אמרתי שאם החמאס והג'יהאד לא ייענו להפסקת האש וימשיכו לירות על ערי ישראל, נפעל נגדם בכוח רב - וכך פעלנו אחר הצהריים", פתח נתניהו את דבריו - והבהיר כי המתקפה על חמאס תימשך: "חיל האוויר הפציץ מטרות רבות של הטרור בעזה, והתקיפות יימשכו. החמאס בחר להמשיך במערכה - וישלם את המחיר על ההחלטה הזו".

"מי שמנסה לפגוע באזרחי ישראל- ישראל תפגע בו. כשאין הפסקת אש, תשובתנו היא אש", שב והבהיר נתניהו. "עדיף היה לפתור זאת בדרך מדינית, וכך ניסינו לעשות היום. לא הייתה ברירה אלא להרחיב ולהעצים את המערכה נגד חמאס - נמשיך עד להשבת השקט לאזרחי ישראל תוך פגיעה משמעותית בטרור".

נתניהו עקץ את ליברמן: "מתעלם מרעשי הרקע"

"אלה הם הרגעים בהם צריך לקבל החלטות בקור ואורך רוח, לא בפזיזות או התלהמות", אמר נתניהו ובמקביל השמיע ביקורת מרומזת על דברי שר החוץ ליברמן, שאמר היום כי יש לסיים את המבצע רק לאחר שליטה מלאה של צה"ל ברצועה.

נתניהו, יעלון וגנץ בקריה, הערב (חדשות 2)

ראש הממשלה פנה לאזרחי ישראל ואמר: "אני נחוש לעשות את הדבר הנכון ואני יודע שאתם סומכים עליי שאתעלם מרעשי הרקע ואתמקד במשימה העיקרית - לשמור על ביטחונכם וחייכם. נעשה הכל כדי שהשקט יחזור במהרה למדינת ישראל ואזרחיה".

יעלון הבהיר: "נסיים את המבצע רק כשישוב השקט"

לאחר ראש הממשלה, נשאו דברים גם שר הביטחון והרמטכ"ל. בדבריו, הבהיר השר יעלון כי צה"ל ימשיך לפעול בנחישות נגד חמאס - ודאי לאחר סירובו לקבל את מתווה הפסקת האש: "חמאס סירב לקבל את ההצעה המצרית לנצור את האש. איננו מתכוונים להתפשר ולא נסבול ירי לעבר ערי ישראל ולשבש את חיינו וחיי אזרחינו. לא נתפשר על ביטחון ישראל - חיילים ואזרחים. נסיים את המבצע רק כשישוב השקט. נמשיך להכות בחמאס באוויר, בים וביבשה".

"אנו נחושים להמשיך בפעולה גם בימים הבאים. מאז החל המבצע הוכה החמאס קשות. כשראשי החמאס ייצאו ממחבואם הם ימצאו ארגון ששילם מחיר כבד מאוד נגד ישראל ויגלו את עוצמת האש ונזק. מקווה שמה שעשינו יגרום להם להתחרט ולצאת לסבב לחימה נוסף נגדנו".

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, פירט את הישגי צה"ל בשמונת ימי המבצע: "מאמץ ההתקפה עד כה נשא פרי רב. התקיפות השונות בממדים השונים השיגו הישגים רבים. גם מערך ההגנה שפרשנו העמיד מענה אפקטיבי להגנת מדינת ישראל. בשעות האחרונות, משלא מומשה הפסקת האש, צה"ל חידש את פעילותו - ומוכן להרחיבה ככל שיידרש".