אבו מאזן בירך על היוזמה להפסקת אש

ברמאללה תומכים ביוזמת מצרים להפסקת אש: יושב ראש הרשות אבו מאזן הודה לקהיר על "מאמציה להגנה על הפלסטינים", כהגדרתו, וקרא לישראל ולחמאס לקיים את הפסקת האש המסתמנת. שליח הקוורטט טוני בלייר בירך: "הפסקת האש תתן הזדמנות לפיתרון ארוך טווח לעזה שיפסיק את הירי"

תומך בהפסקת אש. אבו מאזן (רויטרס)

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בירך על היוזמה המצרית להפסקת אש בין ישראל לחמאס. "אני מודה למצרים על המאמצים הרבים שהשקיעה בהגנה על הפלסטינים", אמר אבו מאזן. "אני קורא לכל הצדדים לדבוק בהסכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם שליח הקוורטט למזרח התיכון טוני בלייר בירך על ההצעה. "הפסקת האש תיתן הזדמנות למצוא פתרון ראוי, מלא וארוך טווח לעזה", הדגיש בלייר. "הפסקת אש תעצור את האובדן הטראגי של חיי אדם, תעצור את ירי הרקטות על ישראל ותאפשר שינוי אמיתי בעזה".

טוני בלייר (חדשות 2)

לדברי בלייר, "הפתרון ארוך הטווח היחיד לעזה יהיה כזה שיחבר אותה בחזרה לעולם וייתן לאנשיה שלום, וגם לישראל ביטחון מטרור, ירי רקטות וחפירת מנהרות". בלייר ציין כי הוא משוכנע שהקהילה הבינלאומית תגבה פתרון שכזה.

במצרים דווח אתמול כי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי נמצא בדרכו לקהיר. אם הדבר נכון, מדובר במהלך משמעותי במאמץ לנסות להשיג הסדרה הכוללת הבנות. מוקדם יותר דווח כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן יצא לטורקיה כדי לנסות ולקדם יוזמה דומה.

ביום ראשון שוחח קרי קרי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וגינה את ירי הרקטות לעבר ישראל, אך גם הביע דאגה מהרחבת המבצע למהלך קרקעי. נתניהו וקרי דיברו על חזרה להבנות שהושגו בתום מבצע "עמוד ענן".