דיווח מצרי: ג'ון קרי בדרך לקהיר

במצרים דווח כי מזכיר המדינה האמריקני עושה את דרכו לקהיר, במהלך משמעותי במאמץ לנסות להשיג הסדרה הכוללת הבנות בין ישראל לחמאס

בדרך לקהיר? ג'ון קרי (AP)

מאמצים קדחתניים לנסות ולהגיע לפריצת דרך שתביא בסופו של דבר להפסקת אש: במצרים דווח היום (ב') כי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי נמצא בדרכו לקהיר. אם הדבר נכון, מדובר במהלך משמעותי במאמץ לנסות להשיג הסדרה הכוללת הבנות. מוקדם יותר דווח כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן יצא לטורקיה כדי לנסות ולקדם יוזמה דומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש שוחח קרי קרי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וגינה את ירי הרקטות לעבר ישראל, אך גם הביע דאגה מהרחבת המבצע למהלך קרקעי. נתניהו וקרי דיברו על חזרה להבנות שהושגו בתום מבצע "עמוד ענן".

עם זאת, מסרו מקורות ישראלים כי בשלב הזה אין הצעה מספקת להפסקת אש. ועל רקע הניסיונות לתווך להפסקת אש והלחץ מהעולם המערבי, התכנס אמש הקבינט המדיני-ביטחוני שוב. במרכז הדיון עמדו האפשרויות להרחבת מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה.

יצא לטורקיה. אבו מאזן (רויטרס)

בשבוע שעבר דיווחה סוכנות הידיעות AP כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה אודות המבצע המתנהל ברצועת עזה. במהלך השיחה, הציע האחרון לנתניהו כי ארצו תסייע לתווך בין ישראל לחמאס במטרה להביא לעצירת הירי.

על פי מתווה ההצעה של אובמה, יחדלו שני הצדדים את הירי, כחלק מההבנות אליהן הגיעו ישראל וחמאס בתום "עמוד ענן". בנוסף, אובמה הביע בפני נתניהו את החשש מפני הסלמת פעולות צה"ל ברצועה וגינה את ירי הרקטות לעבר ישראל. הנשיא האמריקני הדגיש כי לישראל ישנה הזכות המלאה להגן על עצמה.