אירופה מגנה את הירי - וגם את ישראל

האיחוד האירופי פרסם הודעת גינוי לירי הרקטות של הארגונים הפלסטיניים מרצועת עזה,כמו גם לאבדות בנפש בקרב הפלסטינים כתוצאה מתקיפות צה"ל. בהודעת האיחוד נכתב: "קוראים לכל הצדדים להגיע להפסקת אש"

מגנה את הירי. קת'רין אשטון (AP)

האיחוד האירופי גינה את הירי "חסר האבחנה" מרצועת עזה לעבר ישראל וקרא לצדדים להגיע להבנות על הפסקת אש. "האיחוד האירופי מגנה בחריפות את הירי של הארגונים החמושים ברצועת עזה", נמסר בהודעה ממשרד החוץ של האיחוד בראשו עומדת קת'רין אשטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנגד, באיחוד גינו גם את תקיפות ישראל ברצועה. "האיחוד האירופה נחרד מהמספר הגבוה של הרוגים אזרחים, חלקם ילדים, כתוצאה מהתגובה הישראלית", נמסר מאירופה. "ביטחון האזרחים צריך להיות בעל חשיבות עליונה".

במשרדו של שר החוץ הצרפתי הגיבו אתמול לגל האלימות בין ישראל לארגונים הפלסטינים. בהודעה קרא השר הצרפתי לכל הצדדים לגלות איפוק. "אנו מביעים את ההסתייגות שלנו מאלימות וקוראים לכל הצדדים להראות איפוק", הדגיש דובר משרד החוץ הצרפתי בתדרוך לכתבים.

בוושינגטון הביעו אמש דאגה וקראו אמש לשני הצדדים להמנע מהסלמה.עם זאת, בארצות הברית הדגישו כי הבית הלבן תומך בזכותה של ישראל להגן על עצמה מפני ירי הרקטות.

המזכיר הכללי של הליגה הערבית, ד"ר נביל אל-עראבי קרא למועצת הביטחון של האו"ם להתכנס מייד כדי לנקוט בצעדים ההכרחיים "לעצור את התוקפנות הישראלית ברצועת עזה".

עראבי הביע דאגה חמורה מההסלמה ומהפעולות הצבאיות נגד תושבי רצועת עזה לאור מה שכינה "הפשעים הישראליים המתמשכים וההפרות נגד האזרחים הפלסטיניים". בכירים נוספים ברמאללה מגנים את הפעולה הישראלית ברצועת עזה, על פי הפרסום ממשרדו של נביל אבו רודיינה המבצע הצבאי של ישראל הוא "הצהרת מלחמה על העם הפלסטיני".