נתניהו: רצח הוא רצח, נגיב בתקיפות

בבית משפחת פרנקל שביישוב נוף איילון נשא ראש הממשלה דברים והתייחס לרצח הנער מוחמד אבו-ח'דיר ופיענוח רצח שלי דדון. במהלך היום שוחח דודו של נפתלי עם אביו של הנער מוחמד וניחמו זה את זה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב (א') דברים מחוץ לבית משפחת פרנקל שבנוף איילון והתייחס למקרי הרצח של הנער משועפאט מוחמד אבו-ח'דר ושלי דדון מעפולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו יודעים היטב מי עומד מאחורי החטיפה והרצח של שלושת הנערים גיל-עד, נפתלי ואייל - ונגיע אליהם", פתח נתניהו את דבריו. "הרוצחים יצאו משטח בשליטת הרשות הפלסטינית וחזרו לשם. לכן על הרשות הפלסטינית מוטלת האחריות לעשות הכל כדי לאתרם בדיוק כפי שכוחות הביטחון של ישראל איתרו תוך ימים בודדים את החשודים ברצח של הנער מוחמד אבו-ח'דיר".

ראש הממשלה המשיך וגינה את הרצח. "אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתו של הנער", אמר. "אני גם מבטיח לכם שנמצה את מלוא חומרת הדין עם מבצעי הפשע המזעזע הזה שראוי לכל גינוי והוקעה. מקומם של רוצחים כאלה איננו בחברה הישראלית. בכך אנחנו נבדלים משכנינו - שם הרוצחים מתקבלים כגיבורים ועל שמם קוראים כיכרות".

"זה איננו ההבדל היחיד בינינו", המשיך ראש הממשלה. "את המסיתים אצלנו אנחנו מעמידים לדין בעוד שההסתה ברשות הפלסטינית נעשית בכלי תקשורת רשמיים ובמערכת החינוך. זו הסתה שעיקרה קריאה להשמדתה של ישראל. אינני מבחין בין הסתה להסתה בתוך מדינת ישראל, כשם שאני מגנה בכל פה קריאות 'מוות לערבים' - אני מגנה קריאות 'מוות ליהודים'. איננו מבחינים בין טרור לטרור ונפעיל יד קשה".

במהלך היום שוחח דודו של הנער נפתלי פרנקל ז"ל עם אביו של מוחמד אבו חדיר שביקשו להשתתף זה בצערו של זה. השיחה התקיימה בתיווכו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, שביקש לגנות את מעשה הרצח של הנער הפלסטיני. "חשוב למצות את הדין עם הרוצחים במהרה ולהחזיר את הרוגע לשכונה ולירושלים", אמר ברקת לחוסיין, אביו של מוחמד אבו חדיר, בעת ביקור ניחומים שקיים בבית משפחת פרנקל.

בהכנת הידיעה השתתפה דפנה ליאל