"טרור נתעב וחסר כל הצדקה"

ג'ון קרי מגנה במלים חריפות ביותר את מציאת גופות שלושת הנערים החטופים. "כאבא, אין מלים המתארות את האובדן שמזעזע כל אדם בעל מצפון. זאת פעולת טרור נתעבת, אנחנו מתאבלים ביחד עם אזרחי ישראל". קודם לכן קרא הבית הלבן להימנע מהסלמה בעקבות מציאת הגופות

גינוי חריף. מזכיר המדינה קרי (AP)

מחלקת המדינה האמריקנית פרסמה הלילה הודעת אבל על מציאת גופותיהם של שלושת הנעדרים הישראלים. מזכיר המדינה קרי אמר כי מדובר בפעולת טרור נתעבת, וגינה במלים חריפות את הרצח. עם זאת - לא הצביעו האמריקנים על אשמים באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הידיעה על רציחת שלושת בני הנוער הישראלים היא פשוט מזעזעת", נכתב בהודעת מזכיר המדינה. "לכולנו היו תקוות כל כך גבוהות שהסיפור הזה לא יסתיים כך. כאבא, אין מלים שיכולים לתאר את האובדן האיום שמזעזע כל אדם בעל מצפון".

"אנו מתפללים למען שלושת הבנים ומשפחותיהם, וביחד אנו מתאבלים עם תושבי ישראל. הידיעה שנפתלי (פרנקל) הוא גם אזרח אמריקני הופכת את המכה הזאת קשה לא רק לישראל, אלא גם לארצות הברית".

"אין לגלות שום הבנה לרצח חפים מפשע"

"אנו מגנים את מעשה הטרור הנתעב הזה בכל החריפות האפשרית. הרג צעירים חפים מפשע הוא שערורייה ללא כל הצדקה ואין לגלות לו שום הבנה, ועל התוקפים להיות מובאים לדין. זהו זמן בו על כולנו לעבוד ביחד למען ייצוב של המצב", סיים קרי את הצהרתו.

מוקדם יותר גם נשיא ארצות הברית ברק אובמה גינה את רצח הנערים וביקש למסור תנחומים למשפחותיהם. "על כל הצדדים להימנע מצעדים שיובילו להסלמה", אמר אובמה. דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט אמר בתגובה לרצח הנערים כי ארצות הברית "מגנה בכל תוקף את הפיגוע שלקח חיים של אזרחים חפים מפשע".