מרטין אינדיק: "מוכה? אפילו לא צריך לשאול"

השליח האמריקני המתפטר למשא ומתן המדיני "צייץ" בטוויטר הודעה ראשונה - וצינית - על התפטרותו: "מוכה? אם אתם הייתם תשעה חודשים במשא ומתן בכלל לא הייתם צריכים לשאול". עדיין לא ברור האם ימונה שליח אמריקני חדש במקומו

השליח לשעבר מרטין אינדיק (AP)

לאחר כמעט שנה של מאמצים לגשר בין הישראלים לפלסטינים ללא הצלחה, השליח המיוחד של ארצות הברית למזרח התיכון, מרטין אינדיק, שהתפטר אמש מתפקידו, הגיב לראשונה בטוויטר על המהלך וכתב שהוא מיואש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האם אני חש מיואש? אם אתם הייתם תשעה חודשים במשא ומתן כמוני כלל לא הייתם צריכים לשאול", כתב אינדיק בטוויטר. אינדיק עצמו הודיע כי יחזור לתפקידו הקודם במכון ברוקינגס. מחלקת המדינה האמריקנית סירבה עד כה להגיב לדיווח.

אינדיק, ששימש כשגריר ארה"ב בישראל בתקופת שלטונו של הנשיא ביל קלינטון, התמנה לתפקיד השליח המיוחד ביולי האחרון על ידי מזכיר המדינה, ג'ון קרי. ההודעה על מינוי הגיעה לאחר חידוש שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים במטרה להגיע להסדר בתוך תשעה חודשים. עם זאת, המשא והמתן התמוטט לפני תאריך היעד, בעקבות מה שהאמריקנים כינו "הצעדים השליליים שננקטו על ידי שני הצדדים".

בשלב זה, מאחר ותהליך השלום נמצא בהקפאה, לא ברור האם ימנה קרי שליח חדש למזרח התיכון שיחליף את אינדיק. עם זאת, ציינו הבכירים האמריקנים כי סביר להניח שסגנו, פרנק לווינשטיין, ימונה באופן זמני לתפקיד.