שנה של ייאוש: מרטין אינדיק מתפטר מתפקידו

במשך כמעט שנה התרוצץ השליח האמריקני למזרח התיכון, מרטין אינדיק, בין ירושלים לרמאללה במטרה לתווך בין ישראל לפלסטינים. בעקבות כישלון השיחות, אינדיק הגיע להבנה כי גם הפעם המגעים בין הצדדים לא יבשילו לכדי הסכם ובכוונתו להודיע על התפטרות מתפקידו

פורש בשיא. אינדיק (AP)

לאחר כמעט שנה של מאמצים לגשר בין הישראלים לפלסטינים ללא הצלחה, השליח המיוחד של ארצות הברית למזרח התיכון, מרטין אינדיק, מתפטר מתפקידו - כך אמרו היום (ו') פקידים בכירים בממשל אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפקידים ציינו כי בכוונת אינדיק להודיע עוד היום על עזיבתו את התפקיד וכן על חזרתו לתפקידו הקודם במכון ברוקינגס. מחלקת המדינה האמריקנית סירבה עד כה להגיב לדיווח.

אינדיק, ששימש בעברו כשגריר ארה"ב בישראל, התמנה לתפקיד השליח המיוחד ביולי האחרון על ידי מזכיר המדינה, ג'ון קרי. ההודעה על מינוי הגיעה לאחר חידוש שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים במטרה להגיע להסדר בתוך תשעה חודשים. עם זאת, המשא והמתן התמוטט לפני תאריך היעד, בעקבות מה שהאמריקנים כינו "הצעדים השליליים שננקטו על ידי שני הצדדים".

בשלב זה, מאחר ותהליך השלום נמצא בהקפאה, לא ברור האם ימנה קרי שליח חדש למזרח התיכון שיחליף את אינדיק. עם זאת, ציינו הבכירים האמריקנים כי סביר להניח שסגנו, פרנק לווינשטיין, ימונה באופן זמני לתפקיד.