אבו מאזן: מוכנים לחדש את המו"מ אם ישראל תשחרר אסירים

במהלך ביקורו ברוסיה, מתייחס יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן לכשלון המגעים עם ישראל ואומר כי הפלסטינים מוכנים לשוב לשולחן המשא ומתן בתנאי שממשלת ישראל תיישם את הפעימה הרביעית ותשחרר את יתרת האסירים. במצב שכזה, דורש אבו מאזן להקדיש את שלושת החודשים הראשונים לשיחות לקביעת גבולות המדינה הפלסטינית

יתנו אסירים - יקבלו חידוש מו"מ, אבו מאזן (רויטרס)

בעוד הקריאות מישראל נמשכות לפירוק השותפות עם חמאס, יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן התייחס הערב (ה') לכישלון המגעים המדיניים ואמר כי הפלסטינים מוכנים לשוב לשולחן הדיונים, בתנאי שישראל תשחרר את 104 האסירים במסגרת הפעימה הרביעית. כך צוטט יו"ר הרשות כאומר בכלי תקשורת ערביים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו מוכנים לתשעה חודשים נוספים של משא ומתן עם ישראל, בתנאי ששלושת החודשים הראשונים יוקדשו לקביעת גבולות המדינה הפלסטינית", אמר אבו מאזן במהלך טקס שבו השתתף במוסקבה, לציון 40 שנה לקשרים הדיפלומטיים בין רוסיה לפלסטינים.

בנוסף, דרש אבו מאזן מישראל להקפיא את ההתנחלויות לאורך תקופת ההידברות, כדי לתת הזדמנות אמיתית וכנה לתהליך המדיני. במהלך הטקס, במסגרתו קיבל תואר דוקטור לשם כבוד, שיבח אבו מאזן את רוסיה על תמיכתה לאורך השנים בעם הפלסטיני ובהכרתה בזכותם של הפלסטינים לעצמאות.

על דבריו הגיב סגן שר החוץ הרוסי, מיכאל בוגדנוב, שאמר כי רוסיה תמשיך להיות מחויבת לתהליך השלום במזרח התיכון ותוסיף לפעול למימושו.