בת גלים שער עם נחיתתה בארץ: "נמשיך לעשות הכול למען הילדים"

אימהות החטופים נחתו בישראל בשובן מז'נבה, שם נאמה רחל פרנקל בפני המועצה לזכויות אדם של האו"ם. "נתחיל להרים הדים ולהרים קול למעשה הנפשע הזה", אמרה יפרח עם נחיתתה, ושער הוסיפה כי "היה ביקור לא קל"

איריס יפרח ובת גלים שער שבו הלילה לישראל מז'נבה לאחר ביקור בזק לצורך השתתפות בכינוס המועצה לזכויות אדם של האו"ם שבו נאמה רחלי פרנקל, אמו של נפתלי פרנקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם נחיתתה בנמל התעופה בן גוריון, אמרה יפרחכי "אין ספק שהנוכחות שלנו הייתה חשובה ואנחנו מקווים שבאמת העולם יבין ויתעורר". עוד הוסיפה יפרח: "נתחיל להרים הדים ולהרים קול למעשה הנפשע הזה".

שער תיארה את הביקור כ"לא קל", אך הוסיפה כי "אנחנו נמשיך לעשות הכול למען הילדים שלנו, שבעזרת השם נראה אותם במהרה בבית".

רחל פרנקל, אתמול באו"ם (חדשות 2)

אתמול (ג') הגיעו שלוש האימהות של הנערים החטופים גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל לכינוס מועצת האו"ם לזכויות אדם בז'נבה. פרנקל נאמה בכינוס וקראה לעולם להתערב ולסייע בשחרור הבנים - ובהשבתם הביתה במהרה.

"קוראים לי רחל פרנקל ואני מתגוררת בישראל, הגעתי לכאן היום כאם. לפני 12 ימים, בני נפתלי ועוד שני תלמידים בני עשרה, אייל יפרח וגיל-עד שער שאימותיהם יושבות מאחוריי, נחטפו בדרכם בחזרה מבית הספר. מאז לא שמענו מהם כלום - לא חדשות ולא סימן חיים", פתחה אמו של נפתלי פרנקל את דבריה.

"בני שלח לי הודעת טקסט ואמר שהוא בדרכו הביתה - ואז הוא נעלם. הסיוט של כל אם הוא לצפות ללא קץ לבנה שיגיע הביתה", הוסיפה בכאב והביעה את תודתה לגל התפילות, התמיכה והאנרגיות החיוביות שזורמות מהעולם כולו: "אני מבקשת להודות למזכ"ל האו"ם שגינה את חטיפת בנינו, הביע סולידריות עם המשפחות וקרא להשיב אותם מיד. אני מודה לצלב האדום שהצהיר בבירור שהחוק הבינלאומי אוסר לקיחת בני ערובה ודרש שהבנים ישוחררו מיד ללא תנאים".

כאב האימהות, איריס יפרח (חדשות 2)

עם זאת, טענה פרנקל שניתן לעשות הרבה יותר למען בנה וחבריו החטופים: "צריך לעשות יותר. זו הסיבה ששלוש האימהות הגיעו לכאן היום לבקש מהעולם לעשות את כל מה שניתן לעשות על מנת להחזיר את הבנים בחזרה. זה פסול לקחת ילדים וילדות חפים מפשע ולעשות בהם שימוש במאבק מכל סוג. זה אכזרי".

"המועצה הזו נועדה להגן על זכויות אדם ואני שואלת האם זו לא זכותו של כל ילד לחזור בבטחה מבית הספר? אנחנו רק רוצים אותם בחזרה בבית, במיטותיהם, אנו רק רוצות לחבק אותם שוב".