ראש הממשלה נגד מדיניות אובמה בעירק

הדיווחים על שיתוף פעולה אפשרי בין ארצות הברית לאירן במלחמה נגד גורמי אל קאעידה בעירק מדאיגים גורמים בישראל. בשיחה עם בכיר אמריקני אמר ראש הממשלה נתניהו כי זו תהיה טעות חמורה להקל על אירן בשיחות הגרעין, בתמורה לסיוע בעירק. דוברת המועצה לביטחון לאומי בארה"ב: אין קשר בין שיחות הגרעין לבין המצב בעירק

(AP)

שוב משבר ביחסי ישראל-ארה"ב? ראש הממשלה בנימין נתניהו מתח ביקורת חריפה על מדיניות ארצות הברית בעירק. בשיחה עם בכיר אמריקני אמר נתניהו כי זו תהיה טעות חמורה להקל על אירן בשיחות הגרעין בתמורה לסיוע במלחמה נגד פעילי אל קאעידה בעירק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי נתניהו, המשוואה שעל ארצות הברית להציב בפני אירן היא הפוכה: על וושינגטון לגבות מחיר מטהרן אם זו לא תשתף עמה פעולה על הקרקע העירקית. נתניהו משוכנע שעליו לבלום עסקה שמתגבשת לכאורה בין ארצות הברית לבין אירן.

בשיחה עם חדשות 2 דחתה דוברת המועצה לביטחון לאומי בארה"ב, ברנדט מייהן, את הטענות והדגישה: אין שום קשר בין שיחות הגרעין עם אירן לבין ההידרדרות במצב בעירק. על רקע הדברים האלה התפרסם היום סקר ב"ניו יורק טיימס" ולפיו מרבית האמריקנית מתנגדים למדיניות החוץ של ארצות הברית.

אל קעידה משתלט על עירק (חדשות 2)

ארה"ב ואירן ישתפו פעולה בעירק?

בשבוע שעבר דווח ב"וול סטריט ג'ורנל" כי ארצות הברית מוכנה לפתוח בשיחות ישירות עם אירן כדי לעצור את השתלטות אל קאעידה על עירק. על פי הדיווח, מדובר בהתקרבות משמעותית בין וושינגטון לטהרן שיכולה להשפיע גם על שיחות הגרעין.

לפחות בנושא העירקי, נראה כי לשתי המדינות יש אינטרס משותף לעצור את אל קאעידה ולתמוך בממשלתו של נורי אל-מלכי השיעי. נשיא אירן חסן רוחאני אמר בסוף השבוע כי ארצו תהיה מוכנה לסייע לממשלה העירקית אם תידרש. "אין אפשרות אחרת אלא להילחם בטרור. עד היום לא קיבלנו בקשת עזרה מבגדד", אמר רוחאני בטהרן.