גורמים בלשכת נתניהו: "הצהרות אבו מאזן ייבחנו במאמצים לשחרור החטופים"

תגובה ראשונה של גורמים בלשכת רה"מ לדברי יו"ר הרשות, שלפיהם החוטפים מנסים להרוס את הרשות הפלסטינית. "המבחן האמיתי יהיה בביטול ההסכם עם חמאס", אמרו. גורם מדיני בכיר: "לא בטוח שאם נתניהו היה מחבק את אבו מאזן – זה היה מועיל לו"

תגובה פושרת מלשכת רה"מ (רויטרס)

התייחסות ראשונה הערב (ד') של גורמים בלשכת ראש הממשלה להאשמותיו של יו"ר הרשות אבו מאזן נגד החוטפים, כמי שמנסים להמיט חורבן על הרשות הפלסטינית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הצהרתו של אבו מאזן תבחן במעשים, במאמצים לשחרור החטופים והמבחן האמיתי יהיה בביטול ההסכם עם חמאס", אמרו גורמים בלשכת נתניהו. גורם מדיני בכיר ציין בשיחה עם חדשות 2 כי "לא בטוח שאם נתניהו היה מחבק את אבו מאזן זה היה מועיל לו". עוד הוסיף הבכיר כי ההצהרה של אבו מאזן באה אחרי לחץ אמריקני.

שרת המשפטים ציפי לבני, מי ששימשה כנציגת ישראל במשא ומתן, הדגישה כי דבריו של אבו מאזן הם כלי חשוב להסברה הישראלית בעולם נגד חמאס. "הדברים שנאמרו דווקא מפיו של נשיא הרשות מאוד חשובים במאבק גם שלנו הבינלאומי לקבל את אותה לגיטימציה לפעילות שכל כך מובנית לנו", אמרה לבני. "הוא אמר היום את מה שאנחנו אומרים, מה שאני אומרת לעולם בקולי כל כך הרבה שנים".

"דברים חשובים במאבק". לבני, ארכיון (רויטרס)

אבו מאזן: "החוטפים מנסים להרוס אותנו"

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן התייחס היום לחטיפה וקרא להחזיר את שלושת הנערים הביתה. "אנחנו משתפים פעולה עם ישראל כדי להחזיר את הנערים, כי הם בני אדם ואנחנו רוצים להגן על חייהם", הצהיר יו"ר הרשות. "החוטפים מנסים להרוס אותנו".

עוד הדגיש אבו מאזן כי הרשות הפלסטינית מעוניינת להמשיך את התיאום הביטחוני עם ישראל. "זאת לא בושה והמציאות מכתיבה זאת", הסביר בעת שנשא את הדברים בוועידה של מועצת שרי החוץ הערבים בסעודיה.

בחמאס לא אהבו את הדברים של יו"ר הרשות. דובר חמאס בעזה, סאמי אבו-זוהרי, הצהיר כי הכרזתו של הנשיא עבאס אודות שיתוף הפעולה עם ישראל "אינה צודקת ומזיקה לאחדות הפלסטינית". לטענתו, דברי אבו מאזן מהווים "מכה פסיכולוגית לאלפי האסירים הפלסטינים שסובלים מוות איטי בבתי הכלא של הכובש".